Nový chodník na Juhu a viaceré rekonštrukcie

Nový chodník na Juhu a viaceré rekonštrukciePočas leta opravia v Trenčíne viacero úsekov chodníkov, úplne nový bude vybudovaný v mestskej časti Juh. Ten v danej lokalite chýbal a spojí ulice gen. Svobodu s Východnou.

Ako skonštatovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, náklady na výstavbu tohto úseku chodníka sú takmer 17-tisíc eur. Nový chodník bude mať povrch zo zámkovej dlažby a súčasťou tejto investičnej akcie je aj nový priechod pre chodcov. Práce potrvajú približne jeden mesiac.

Okrem toho mesto investuje aj do rekonštrukcie chodníkov. Na Bratislavskej ulici bol chodník dlhodobo v zlom stave a tak kompletná oprava bola potrebná a vítaná. Opravuje sa v úseku od kruhového objazdu pri Lidli smerom k Veľkomoravskej ulici a cestnému mostu. Aj tu bude nový povrch zo zámkovej dlažby a oprava bude stáť viac ako 60-tisíc eur. Práce potrvajú približne osem týždňov, aj s istými obmedzeniami pre chodcov. Posunutá je dočasne aj zastávka pre autobusy.Nový chodník na Juhu a viaceré rekonštrukcie Začala aj rekonštrukcia aj hlavného chodníka cez park Milana Rastislava Štefánika.

Tu bude povrch tiež upravený dlažbou, ale iného charakteru. Plus tu budú doplnené nové lavičky a nové odpadkové koše. Ide o investíciu za vyše 160-tisíc eur,“ doplnila Ságová.

Povrch chodníka cez park bude z betónovej dlažby, ktorá je, podľa slov radnice, pohodlná a imituje prírodný povrch s drobnými kamienkami.

Okrem prebiehajúcich prác opravené sú už chodníky napríklad na Vlárskej, Legionárskej, Považskej, na Juhu na Vansovej ulici a ďalšie.

Magdaléna Švančarková – internetová televízia Trenčiansky terajšok