O post primátora Trenčína zabojujú zatiaľ dvaja muži a jedna žena

O post primátora Trenčína zabojujú zatiaľ dvaja muži a jedna ženaV stredu 5. septembra oznámili v Trenčíne svoj záujem uchádzať sa o post primátora mesta v novembrových komunálnych voľbách traja kandidáti.

O hlasy voličov zabojuje súčasný mestský a zároveň krajský poslanec Miloš Mičega. Do volieb ide ako nezávislý. Svoju podporu mu však vyjadrili viaceré politické strany. A to strana Sloboda a Solidarita, SME RODINA – Boris Kollár a strana OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. Kandidát predstavil aj svoj program, v ktorom chce napríklad zjednodušiť systém v parkovaní, riešiť obchvat mesta či zaviesť Kartu Trenčana.

Ďalšou kandidátkou je aj Danica Birošová, ktorá kandidovala už pred štyrmi rokmi. Zároveň súčasná poslankyňa mestského zastupiteľstva. Do volieb ide za stranu DOMA DOBRE, spolu so svojím tímom, ktorý tvoria výlučne ženy. Zároveň prezentovala aj svoj volebný program. Plánuje napríklad bezplatnú MHD, zmenu parkovacej politiky, ale aj výstavbu novej budovy mestského úradu.O post primátora Trenčína zabojujú zatiaľ dvaja muži a jedna žena V podvečerných hodinách potvrdil svoj záujem opäť kandidovať aj súčasný primátor Richard Rybníček, pre ktorého to budú už tretie voľby. Primátor kandiduje opäť ako nezávislý, bez podpory politických strán. Vo svojom programe prezentoval niekoľko priorít, ktoré sú podľa jeho slov kľúčové pre mesto Trenčín, napríklad doprava a s tým súvisiaca preložka časti Hasičskej ulice, rozsiahle sprístupnenie lesoparku Brezina pre všetkých, ale aj  podpora komunít na území mesta. To, ktorý kandidát bude napokon úspešný, rozhodnú voľby 10. novembra. 

To, ktorý kandidát bude napokon úspešný, rozhodnú voľby 10. novembra.

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok