Polícia upozorňuje vodičov na bezpečnostnú akciu v 16. týždni

Polícia upozorňuje vodičov na bezpečnostnú akciu v 16. týždniV období 16. kalendárneho týždňa roka 2015 bude v Trenčianskom kraji celoslovenská osobitná kontrola zameraná na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel. Na základe analýz dopravnej nehodovosti bude v obvode Krajského riaditeľstva PZ Trenčín vykonaná kontrola na osobitnú zodpovednosť na území niekoľkých okresov v pôsobnosti KR PZ Trenčín a to konkrétne v okresoch:

Považská Bystrica, Púchov, Bánovce nad Bebravou, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Trenčín a Ilava.

V utorok 14. apríla bude akcia v okrese Bánovce nad Bebravou.

V stredu 15. apríla bude akcia v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Myjava Považská Bystrica a Prievidza.

V piatok 17. apríla bude akcia v okresoch Trenčín a Ilava.

Polícia upozorňuje vodičov na bezpečnostnú akciu v 16. týždni

Dokumentovať sa budú tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd a to – najmä rýchlosť jazdy, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde.

Polícia i touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom, nakoľko v poslednom období evidujeme viacero dopravných nehôd pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky. 

Zdroj: KR PZ Trenčín