Polícia upozorňuje vodičov na bezpečnostnú akciu

Polícia upozorňuje vodičov na bezpečnostnú akciuV období 15. kalendárneho týždňa roka 2015 bude v Trenčianskom kraji celoslovenská osobitná kontrola zameraná na dokumentovanie správnych deliktov držiteľov vozidiel. Na základe analýz dopravnej nehodovosti bude v obvode Krajského riaditeľstva PZ Trenčín vykonaná kontrola na osobitnú zodpovednosť na území niekoľkých okresov v pôsobnosti KR PZ Trenčín a to konkrétne v okresoch: Považská Bystrica, Púchov, Prievidza, Nové Mesto nad Váhom, Myjava, Trenčín a Ilava.

dopravna policia

V stredu 08.apríla bude akcia v okresoch Púchov, Nové Mesto nad Váhom a Myjava. Vo štvrtok 09.apríla bude akcia v okresoch Považská Bystrica a Prievidza. V okresoch Trenčín a Ilava bude akcia v nedeľu 12.apríla.

Dokumentovať sa budú tie porušenia pravidiel cestnej premávky, ktoré sú hlavnými príčinami dopravných nehôd a to – najmä rýchlosť jazdy, nesprávne predchádzanie a nedanie prednosti v jazde.

Polícia i touto cestou opätovne upozorňuje vodičov motorových vozidiel, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky, najmä rýchlosť jazdy a dbali na zvýšenú pozornosť, opatrnosť a ohľaduplnosť voči chodcom a cyklistom, nakoľko v poslednom období evidujeme viacero dopravných nehôd pri ktorých došlo k ťažkej i ľahkej ujme na zdraví, dokonca aj k usmrteniu týchto účastníkov cestnej premávky.

Zdro: KR PZ