Ponúkajú výnimočné potraviny v centre Trenčína

Mäsové, mliečne produkty, lekváre, džemy, sirupy a to všetko od domácich slovenských výrobcov. V Trenčíne už zopár mesiacov nájdete v centre regionálne potraviny. Iniciatíva začala už pred piatimi rokmi.

„Na slovenský trh začali prichádzať stále viac potraviny zo zahraničia a slovenskí producenti strácali svoju konkurencieschopnosť. Podmienky zo strany obchodných reťazcov boli čím ďalej tým ťažšie akceptovateľné pre nich,“ objasňuje Tomáš Németh výkonný riaditeľ spoločnosti FARMFOODS.

Takýto vývoj na trhu výrobcov trápil, preto sa dali dohromady a rozhodli sa ponúknuť spotrebiteľom domáce, čerstvé a kvalitné potraviny. Vyrábajú ich, ako potvrdil Németh, čo najprirodzenejšie, bez akýchkoľvek prídavných látok, éčok, konzervantov, zahusťovadiel, bez geneticky modifikovaných organizmov.

Trenčania si na výrobky z fariem veľmi rýchlo zvykli. „Najviac ide hydina, neobsahuje žiadne antibiotiká, ani éčká a to sa už nedá tak ľahko v tejto dobe zohnať,“ povedala zamestnankyňa spoločnosti Nina Kotúčová.

Zároveň budujú vlastnú sieť potravín. Do budúcna by ich malo byť 65 po celom Slovensku. Doteraz majú 15 pojazdných a 8 obslužných predajní. A v Trenčíne plánujú začiatkom roka otvoriť ešte jednu, s väčším výberom potravín.

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok