Požičať, ale potom vrátiť

Požičať, ale potom vrátiťNiečo ste zabudli? Alebo sa potrebujete rýchlo niekam presunúť? Či len tak sa povoziť po meste. V Trenčíne to môžete vyskúšať na mestskom požičanom bicykli.

Podľa Martina Smolku, realizátora tohto nápadu v Trenčíne by všetko malo fungovať bez registrácie, platenia, „Verím, že ľudia bicykel vrátia, bude tu odstavený, môžu sa na ňom odviezť, vybaviť, čo budú potrebovať,“ vysvetľuje Smolka, ktorý vo voľnom čase rekonštruuje staré bicykle.

Majiteľ blízkej prevádzky, kde je stanovište bicyklov, Ján Slivovský oceňuje nápad takéhoto zdieľaného bicykla. „Je to veľmi dobrá myšlienka, myslím, že to vie pomôcť aj ľuďom, ktorí sa ocitli v nejakej tiesni, alebo si len domov odbehnú pre nejaké veci.“

Novinku otestovalo hneď v prvý deň niekoľko Trenčanov a ohlasy boli jednotne pozitívne. Nápad je to výborný a myslím, že to maximálne pomôže, či už obyvateľom mesta Trenčín alebo tým, ktorí prišli.“ Bicykel je možné požičať zadarmo a hocikedy. Stojí v centre mesta a označený je nápismi. Podstatné je však, aby ho ľudia po požičaní nezabudli aj vrátiť. Veď má slúžiť pre všetkých.Požičať, ale potom vrátiťChcel by som skúsiť, či naša spoločnosť už dozrela na to, že si vieme veci chrániť, keď sú zadarmo a vieme sa k nim správať úctivo. Keby to zafungovalo, tak chcel by som to do budúcnosti rozšíriť a tých bicyklov by mohli byť desiatky,“ dodal Smolka.

Peter Peťovský – internetová televízia Trenčiansky terajšok