Pozor na podvodníka!

V trenčianskej župe šarapatí podvodník a podpisuje zmluvy ako riaditeľ Správy ciest TSK zmluvy. Tie mal predložiť viacerým dodávateľským firmám.

“Kontaktovali ma zástupcovia firiem spoločnosti, s ktorými sme mali spoluprácu v minulosti, ktorí si prišli overiť, či sme uzavreli nejakú zmluvu na asfaltové opravy ciest s rôznymi spoločnosťami, na čo som im odpovedal, že určite taká zmluva nebola podpísaná. A ak im niekto ponúkal spoluprácu, tak ide o podvod,” vysvetlil situáciu riaditeľ Správy ciest TSK Radovan Karkuš. Župa však neutrpela finančnú stratu. “Žiadna z týchto fiktívnych zmlúv nebola preplatená, lebo systém to ani neumožňuje. Či je to už súhlasy s verejným obstarávaním, podpisovanie zmlúv, ale aj samotné zverejňovanie zmlúv,” povedaj predseda TSK Jaroslav Baška. Riaditeľ podal v utorok trestné oznámenie.

“Polícia v danej veci prijala trestné oznámenie, pričom v zákonnej lehote rozhodne,” povedal Pavol Kudlička, hovorca KRPZ Trenčín. Zatiaľ sú  podľa slov riaditeľa Karkuša známe dve zmluvy na práce na úsekoch v okrese Trenčín. Dané firmy však stratu takisto neutrpeli. No župa vyzýva ostatné, ktoré majú podozrenie, aby sa prihlásili. Predpokladajú, že takýchto zmlúv môže byť viac. Zatiaľ však nikto nevie, koľko takýchto podvedených firiem môže byť. A o čo podvodníkovi vlastne ide.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok