Prednášky akadémie tretieho veku budú aj z astronómie

Prednášky akadémie tretieho veku budú aj z astronómieTrenčianski seniori zasadli opäť do pomyselných školských lavíc. Slávnostné otvorenie 32. ročníka Akadémie tretieho veku sa konalo v stredu 12. septembra v Kultúrnom centre Dlhé hony.

Žezlo predsedníčky Akadémie tretieho veku prevzala bývalá riaditeľka Strednej zdravotníckej školy Celestíny Šimurkovej, Janka Gugová. Zhodli sa na tom účastníci vzdelávania aj rada Akadémie. „Je mi cťou, že môžem pokračovať v tradícií, ktorú založila pani doktorka Rúth Kratinová,“ vyslovila sa Janka Gugová, predsedníčka Akadémie tretieho veku.

Poslucháči si na seminároch môžu vypočuť prednášky z oblasti ochrany zdravia, astronómie, či kultúry. Najviac ich však zaujímajú témy zo zdravotníckeho odvetvia.

Vzhľadom k nášmu veku tak pre nás je najzaujímavejšia naozaj tá zdravotná prednáška. Zo všetkých oblastí, ktoré sa nás vlastne dotýkajú. Niekoho viac, niekoho menej,“ povedala poslucháčka Akadémie tretieho veku Vlasta Červencová.Prednášky akadémie tretieho veku budú aj z astronómieCeloživotné vzdelávanie seniorov v trenčianskom regióne sa koná pod záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a primátora mesta Trenčín. „Vzdelaný človek je to najlepšie, čo môže mesto mať. Aktívni seniori sú najdôležitejší ľudia, ktorí môžu byť a robia radosť aj mestu Trenčín,“ skonštatoval Richard Rybníček, primátor mesta Trenčín.

Patrícia Šicková- Trenčiansky terajšok