Archívy značky: predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja

Trenčín chce byť vzorovým hokejovým regiónom

Trenčín chce byť vzorovým hokejovým regiónomVrátiť deti a mládež na športoviská a vychovať novú hokejovú generáciu, ale i majstrov sveta. S takýmito odvážnymi plánmi začína nový pilotný projekt, v ktorom má byť Trenčín vzorovým hokejovým regiónom.

Okresná paralympiáda ukázala veľkú chuť detí športovať

Okresná paralympiáda ukázala veľkú chuť detí športovaťSpojená škola internátna v Trenčíne zorganizovala v stredu 7. júna 2017 tradičnú okresnú paralympiádu pre deti zo špeciálnych škôl v ľahkoatletických disciplínach. Viac ako päťdesiatka detí vo veku od 6 do 16 rokov zo špeciálnych škôl z Považskej Bystrice, Ilavy, Nového Mesta nad Váhom a ďalších škôl súťažila v disciplínach ako skok do výšky, skok do diaľky, vrch guľou a beh na 60 metrov.

Centrum pre funkčné a povrchovo funkcionalizované sklá vstupuje do druhej výzvy

Centrum pre funkčné a povrchovo funkcionalizované sklá vstupuje do druhej výzvyMedzinárodné konzorcium „Centra pre funkčné a povrchovo funkcionalizované sklá (FunGlass)“ oficiálne odštartovalo začiatok projektu na svojom prvom stretnutí 7. marca 2017 na pôde Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne.