Primátor ocenil výnimočné deti.

logo_trencinDňa 19. júna 2014 sa v sobášnej sieni mestského úradu konalo na záver školského roka tradičné ocenenie detskej osobnosti roka 2014.Tento deň sa stal výnimočným pre 22 žiakov a 7 športových družstiev základných škôl v našom meste, ktorí sa podpísali do pamätnej knihy mesta a z rúk primátora si osobne prevzali pamätný list a plaketu – detská osobnosť mesta Trenčín za rok 2014.

Na úvod slávnosti vedúci útvaru školstva Mgr. Jozef Baláž privítal, ocenené deti, pedagógov, rodičov, hlavnú kontrolórku Mesta Ing. Libušu Zigovú a primátora mesta Richarda Rybníčka, ktorý vyjadril presvedčenie, že o budúcnosť Trenčína sa nemusíme obávať.

Primátor ocenil výnimočné deti.

Deti boli ocenené v týchto kategóriach:

1.Predmetové olympiády a postupové súťaže

2.Súťaže zamerané na umenie, literatúru, hudbu,

3.Základná umelecká škola,

4.Športové súťaže,

5.Mimoriadne ocenenia,

6.Najúspešnejšia škola v predmetových olympiádach, vedomostných 

a umeleckých súťažiach,

7.Najúspešnejšia škola v športových súťažiach.

PREDMETOVÉ OLYMPIÁDY A POSTUPOVÉ SÚŤAŽE VYHLASOVANÉ Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR:

Najlepší matematik

Marcel Zverbík, ZŠ Bezručova

PaedDr. Oľga Šmatláková

Víťaz krajského kola matematickej olympiády

Najlepší geograf

Martina Chorvátová, ZŠ Dlhé Hony

RNDr. Antónia Dvoranová

3. miesto krajského kola geografickej olympiády

Najlepší fyzik

Tomáš Vakoš, ZŠ Dlhé Hony

Mgr. Michal Galko

2. miesto krajského kola fyzikálnej olympiády

Najlepší olympionik v dejepise

Michaela Hlávková, ZŠ, Dlhé Hony

Mgr. Mária Szalayová

Víťazka krajského kola dejepisnej olympiády

Najlepší biológ

Martin Šumichrast, ZŠ Veľkomoravská

Mgr. Václav Janský

1. miesto v krajskom kole biologickej olympiády

Najlepší informatik

Michal Staník, ZŠ Kubranská

Ing. Eva Mareková

3. miesto krajského kola olympiády v informatike

Najlepší olympionik v anglickom jazyku

Klára Talianová, ZŠ, Dlhé Hony

PaedDr. Eva Kličková

Víťazka krajského kola olympiády v anglickom jazyku

Najlepší olympionik v nemeckom jazyku

Raymond Kunštatský, ZŠ, Východná

Mgr. Vladimír Rajecký

1.miesto v krajskom kole olympiády v nemeckom jazyku

SÚŤAŽE ZAMERANÉ NA UMENIE, LITERATÚRU, HUDBU:

Najlepší Slávik Slovenska

Nina Kohoutová, ZŠ, Dlhé Hony

PaedDr. Miroslava Kaliňáková

1. miesto krajského kola Slávik Slovenska

Najlepší rétor

Natália Přibylová, ZŠ, Dlhé Hony

PaedDr. Miroslava Kaliňáková

1. miesto v krajskom kole

2. miesto v celoslovenskom kole Štúrov a Dubčekov rétorický Uhrovec

Najlepší recitátor prózy

Gréta Olexíková, ZŠ, Bezručova

Mgr. Zuzana Ivanovičová

1. miesto krajského kola Hviezdoslavovho Kubína

Najlepší recitátor poézie

Sabina Masáriková

Mgr. Anna Strempeková, ZŠ, Veľkomoravská

Víťazka krajského kola Hviezdoslavovho Kubína

KATEGÓRIA ZÁKLADNÁ UMELECKÁ ŠKOLA

Najlepšia žiačka ZUŠ K. Pádivého

Lujza Lehocká

Mgr. Zuzana Mišáková, Janett Strhárska, Mgr. Ján Meško

V odbore tanečnom, literárno-dramatickom a výtvarnom

ŠPORTOVÉ SÚŤAŽE VYHLASOVANÉ MINISTERSTVOM ŠKOLSTVA, VEDY, VÝSKUMU A ŠPORTU SR V SPOLUPRÁCI SO SLOVENSKOU ASOCIÁCIOU ŠPORTU NA ŠKOLÁCH

Kategória športová gymnastika

Klára Jánošíková, ZŠ, Východná

Mgr. Katarína Pavlíčková

Majsterka Slovenska v kategórii C

Kategória športová gymnastika

Hana Masárová, ZŠ, Hodžova

Mgr. Katarína Pavlíčková

1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v kategórii B

Kategória florbal

Družstvo mladších žiakov – kapitán Matej Honeček, ZŠ, Hodžova

Mgr. Patrik Zelenka

1. miesto v krajskom kole vo florbale

Kategória florbal

Družstvo starších žiakov – kapitán Adam Dužek, ZŠ, Hodžova

Mgr. Patrik Zelenka

2. miesto na Majstrovstvách Slovenska vo florbale

Kategória hádzaná dievčat

Družstvo dievčat, kapitánka Katarína Kostelná, ZŠ, Hodžova

Mgr. Katarína Paulínyiová

Striebro na Majstrovstvách kraja

Kategória hádzaná chlapci

Družstvo chlapcov, kapitán Matúš Halgoš, ZŠ, Hodžova

Mgr. Patrik Zelenka

Bronzoví na Majstrovstvách kraja

Kategória futbal

Družstvo chlapcov – kapitán Felix Daniel Tomík, ZŠ, Ul. L. Novomeského

Mgr. Miroslav Karas

1. miesto na Majstrovstvách Slovenska McDonaldˇs cup

Kategória futbal

Družstvo žiakov – kapitán Lukáš Zelníček, ZŠ, Ul. L. Novomeského

Roman Koňušík

1. miesto na Majstrovstvách kraja

Kategória ľadový hokej

Družstvo starších žiakov, kapitán David Smolka, ZŠ, Hodžova

Mgr. Patrik Zelenka

Zlatí Majstri Slovenska

Kategória karate

Simona PRPIČOVÁ, ZŠ, Na dolinách

PaedDr. Lenka Beňová

Majsterka Slovenska

Kategória bedminton – družstvo

Oliver Kožár a Matúš Meliš, ZŠ, Kubranská

Petr Ludík

1. miesto na Majstrovstvách SR

Kategória atletika

Michaela Rizmanová, ZŠ, Dlhé Hony

1. miesto v krajskom kole

MIMORIADNE OCENENIE

Kristína Juricová, ZŠ, Hodžova

Fitness detí

1. miesto na Majstrovstvách Slovenska

Kristína Lintnerová, ZŠ, Dlhé Hony

Plávanie

4-násobná Majsterka Slovenska

Samuel Chrastina, ZŠ, Veľkomoravská

Lukostreľba

1. miesto na medzinárodných Majstrovstvách Slovenska

NAJÚSPEŠNEJŠIE ZŠ MESTA TRENČÍN

Najúspešnejšia škola vo vedomostných olympiádach a súťažiach

Základná škola, Dlhé Hony

Najúspešnejšia škola v športových súťažiach

Základná škola, Hodžova

Spracoval

Peter-Petovsky

Peter Peťovský

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone