R. Rybníček: „Chceme hrať dominantný, útočný futbal.“

Napriek dnešnému mrazivému ránu futbalisti AS Trenčín vybehli na trávnik a začali tak zimnú prípravu na jarnú časť sezóny.

„Dva týždne budeme pracovať v domácich podmienkach a 20. teho januára by sme mali odcestovať na 10 – dňové sústredenie do Turecka, potom ešte nejaký prípravný zápas a 16. teho už je prvé kolo,“ vysvetlil tréner Vladimír Cifranič. Na jeseň sa nedarilo, mužstvo prehralo desať zápasov, čo bol poriadny nápor na psychiku. Po prestávke sú ambície jasné. Zlepšiť herný prejav a aj výsledky. „Dneska je to o tom, aby sme vrátili do toho mužstva tú víťaznú mentalitu, tú sebadôveru  a hlavne tú disciplínu, a to, aby každý hráč hral skutočne za svoje meno a za tento klub,“ povedal generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Podľa obrancu a dlhoročného hráča Petra Kleščíka je potrebné sa sústrediť a dobre pripraviť. „Čaká nás určite zaujímavá jar, ale hlavne vstup do nej,“ doplnil. V šatniach sa stretli väčšinou staronové tváre. A trénerom ostáva Vladimír Cifranič. „Tak ten káder je v zložení akom bol, žiadne nové posty zatiaľ nemáme, takže asi sa to bude riešiť za pochodu. Potrebovali by sme možno stopéra skúseného alebo hráča, ktorý by nám pomohol,“ ozrejmil. Zmeny sú zatiaľ v realizačnom tíme. Pribudol asistent trénera Richard Slezák, ktorý pôsobil vo FK Inter Bratislava.  „Očakávam, samozrejme, dobrú spoluprácu komunikáciu a spoločnými silami, aby sme to posunuli ďalej,“ vysvetlil Cifranič. „Naozaj sa držať tej svojej vízie, to čo chceme hrať ten dominantný, proste útočný futbal,“ doplnil Rybníček.

Magdaléna Švančarková -Trenčiansky terajšok