Rodinný deň v Trenčíne

Rodinný deň v TrenčínePri príležitosti medzinárodného dňa rodiny vyhlásenou Organizáciou spojených národov, sa konal aj v Trenčíne rodinný deň. Organizovalo ho Centrum pre rodinu v nedeľu 20. mája v duchu motta Stojíme pri sebe.

Okrem osláv sa však v Centre pre rodinu môžu Trenčania zdôveriť so svojimi rodinnými problémami. Dvere majú otvorené snúbenci aj starí rodičia. Odlišné hodnoty, vierovyznanie, v horšom prípade závislosti. Všetci, ktorí chcú a záleží im na rodine môžu prísť do Centra pre rodinu pre radu a pomoc.

V dnešnej dobe je rodina pod obrovským tlakom a nie je nám ľahostajné, ako tá rodina na Slovensku bude vyzerať v budúcnosti,“ hovorí Maroš Chromiak, z Centra pre rodinu, kde už tretí rok ozdravujú postupnými krokmi naštrbené vzťahy. „ V každej rodine sú prirodzene konflikty a vnímame to, že bez toho, aby sa konflikty vyriešili, tak tá rodina môže ísť do nejakej krízy. Takže chceme podporovať tú rodinu, či už je v dobrej kondícií,“ dodal.Rodinný deň v TrenčíneNik nemôže diktovať partnerom ako harmonicky žiť či vychovávať deti. Spoločnými párovými aktivitami, ako je skákanie vo vreci alebo udržanie balansu na drevených lyžiach sa utužujú medziľudské vzťahy. Návštevníkov aktivity zaujali.
„Prišli sme sa sem pozrieť aj s deťmi a zahrať si tu pátraciu hru, súťaž. Je tu veľa atrakcií,“
„Mám tri deti a rodina je akoby pre mňa asi všetko. To, že rodina trávi spoločne ten čas, tak je to zmysel tej akcie.“
Význam rodinného zázemia si uvedomujú aj deti, ktoré využili naplno všetky atrakcie podujatia, maľovanie na tvár, modelovanie z balónov, nafukovacie atrakcie, športové či zábavné súťaže alebo tvorivé dielničky.

Lucia Nagyová – internetová televízia Trenčiansky terajšok