Severská chôdza pre všetkých

Severská chôdza pre všetkýchSeverská chôdza alebo Nordic walking sa stáva čoraz populárnejších športom. Naučiť sa správnu techniku chôdze mohli záujemcovia na bezplatnom kurze, ktorý sa konal na Brezine.

Severská chôdza so špeciálnymi palicami pomáha pri redukcii hmotnosti, zlepšovaní kondície a ponúka aj množstvo zdravotných benefitov. „Je vhodná pre ľudí po operácií pohybového aparátu, kolená, kĺby. Je to výborný šport pri poruchách učenia u detí, lebo zapájame pravú, ľavú hemisféru. Ďalej je výborný pre ľudí s kardiovaskulárnymi ochoreniami,“ vymenovala Viera Jantošovičová, členka Nordic walking Trenčín.

Od bežnej chôdze sa Nordic walking odlišuje technikou a štýlom chôdze. Prostredníctvom paličiek sa zapája do pohybu oveľa viac aj horná polovica tela. „Je veľmi dôležité, aby sa ľudia naučili správnu techniku. Keď už sa idú s  paličkami prechádzať, aby si uvedomovali rozdiel, ktorý je medzi trekingom a nordic walkingom,“ ozrejmila Jantošovičová.

Aj napriek nepriazni počasia bol o kurz severskej chôdze záujem.  Prišla aby som videla, ako sa to má robiť správne.“Severská chôdza pre všetkýchNiečo iné je to vidieť a myslieť si, že to človek vie a počuť to od niekoho, kto to naozaj vie. Aj pri iných aktivitách sa nám ukázalo, že je to lepšie mať vysvetlené,“ vyjadrili sa účastníci kurzu. Zorganizoval ho tím Nordic Walking Trenčín, ktorý pripravil akciu aj pre zdravotne znevýhodnených ľudí a seniorov.

Patrícia Šicková – Trenčiansky terajšok