Sieň slávy trenčianskeho futbalu má troch nových členov

Sieň slávy trenčianskeho futbalu má troch nových členovPo vzore veľkých futbalových klubov, aj AS Trenčín podporuje osobnosti, ktoré zasvätili svoj život tomuto najpopulárnejšiemu športu. Sieň slávy trenčianskeho futbalu (SSTnF) začala písať svoju tradíciu pri príležitosti osláv 110 rokov trenčianskeho futbalu. V poradí tretí slávnostný inauguračný večer sa v spolupráci s klubom AS Trenčín a Trenčianskym samosprávnym krajom konal v priestoroch kasárne Trenčianskeho hradu.

Slávnostný večer bol príležitosťou na stretnutia osobností a priateľov minulej, ale aj súčasnej futbalovej histórie. Prácu ľudí „točiacich“ sa okolo trenčianskeho futbalu prišiel podporiť aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Sieň slávy podľa predsedu komisie Pavla Hozlára zachováva a interpretuje hrdé trenčianske futbalové dedičstvo, oceňuje zásluhy hráčov, trénerov, funkcionárov, mužstiev, rozhodcov i futbalových novinárov, ktorí významným spôsobom prispeli k rozvoju a sláve trenčianskeho futbalu.

Tento rok do nej pribudli bývalí hráči „zlatej éry“ Jednoty Trenčín. Cenu in memoriam pre Ľudovíta Koiša prišla prevziať jeho dcéra. Zo žijúcich legiend si ako prvý prevzal ocenenie bývalý brankár a dlhoročný mládežnícky tréner Tibor Rihošek. Jozef Jankech si prevzal ocenie za hráčsku a trénerskú kariéru a súčasne prijal gratulácie k životnému jubileu. Generálny manažér AS Trenčín odovzdal spomienkový dres pánovi Rudolfovi Holzingerovi k jeho 70. narodeninám. Ako vidia slávne legendy budúcnosť trenčianskeho futbalu?

Spracoval

Peter Petovsky

Peter Peťovský – TRENČIANSKY TERAJŠOK