Školský rok privítali v novovybudovanej športovej hale

Školský rok privítali v novovybudovanej športovej hale Študenti športového gymnázia a Strednej umeleckej školy privítali školský rok v novovybudovanej telocvični s parametrami športovej haly. Určená je pre viacero druhov športov. 

Škola, ktorá vychovávala desaťročia športové talenty, nemala vlastné športovisko. Výstavba haly začala vlani v septembri a Trenčianska župa ako zriaďovateľ školy za ňu zaplatila 2,4 mil. eur. Nové priestory môžu využívať priaznivci halových a loptových športov, ako aj atléti. Súčasťou haly je aj bežecký tunel s tromi dráhami a posilňovňou. Disponuje takou výškou, ktorá vyhovuje požiadavkám volejbalistov. Záujem využívať halu na tréningy mládežníckych reprezentačných tímov už prejavila volejbalová federácia. Tá v Trenčíne realizuje projekt Centra olympijskej prípravy. Prezident federácie Martin Kraščenič ocenil, že jej výstavba sa podarila v takom krátkom čase.

Radosť zo športovej haly majú najmä samotní študenti. „Zatiaľ je to super, trénujeme tu dvakrát do týždňa. Sú tu super podmienky pre nás, volejbalistov,“ povedal hráč COP Trenčín Vincent Žiman. „Predtým sme trénovali v športovej hale na Sihoti. Táto hala ju určite predbehne minimálne v kvalite povrchu. Čo sa týka zariadenia a príslušenstva na hranie volejbalu, tak je oveľa lepšie vybavená,“ doplnil ho spoluhráč Viliam Fejt.Školský rok privítali v novovybudovanej športovej hale Ako pri slávnostnom otvorení 3. septembra povedal predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, nová hala bude slúžiť nielen študentom športového gymnázia, ale aj študentov okolitých škôl.

Patrícia Šicková – Trenčiansky terajšok