Spoločnosť Old Herold Hefe s.r.o. pozastavila výrobu

Spoločnosť Old Herold Hefe s.r.o., ktorá pôsobí v Trenčíne, je súčasťou kanadského koncernu Lallemand, svetového lídra vo vývoji, výrobe a predaji droždia, baktérií a špeciálnych prísad.

Firma je dlhší čas konfrontovaná kvôli zápachu, ktorý vzniká pri výrobe sušeného droždia. Lallemand sa však bráni tým, že v posledných rokoch urobil viacero opatrení s cieľom eliminovať zápach.

„Za ostatné obdobie sme masívne investovali do minimalizovania zápachu. Miera zápachu teda výrazne klesla, podľa nezávislých meraní až o 44 %. Aj v budúcnosti sme pripravení pokračovať v opatreniach a ďalších investíciách, ktoré znížia zápach v okolí prevádzky.“ povedala Tiina Valk, generálna manažérka Old Herold Hefe.

Old Herold Hefe tvrdí, že do obmedzenia zápachu od roku 2016 investoval státisíce eur a prišiel s viacerými opatreniami, ktoré intenzitu zápachu obmedzili takmer o polovicu. Preto sme sa boli pozrieť priamo na prevádzke a zisťovali sme, aký je stav.

Pre elimináciu zápachu firma inštalovala tieto zariadenia:

1. Cyklónový odlučovač, ktorý bol nainštalovaný ako prvý v roku 2016. Ten má za úlohu odlučovať pevné častice, ktoré sú hlavným zdrojom zápachu. 

2. V tom istom roku firma nainštalovala aj protizápachovú technológiu. 

3. Začiatkom roka 2017 pristúpilo Old Herold Hefe aj k predĺženiu komína vo svojej prevádzke tak, aby eliminoval ešte viac zápachové častice.

4. A napokon spoločnosť doinštalovala sprejovaciu komoru  a ďalšie technológie k protizápachovej jednotke.

Naviac na konci roka 2017 bola zastavená výroba pivného droždia, ktorá je z hľadiska zápachu najkomplikovanejšia.

Firma od 1.4.2019 pozastavila výrobu a momentálne prevádzka stojí o čom sme sa presvedčili na vlastné oči. ————————————————————————————————————————————–PR správy sú komerčný info servis. Publikované reportáže, tlačové správy, informácie či vyhlásenia resp. oznamy sú určené pre verejnosť. Textový obsah redakčne upravený so súhlasom klienta. Zvukovo obrazový obsah vysielaný v PR správe je zo súhlasom klienta redakčne upravený. Trenčiansky terajšok s.r.o. je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: redakcia@trencianskyterajsok.sk .