Staronový primátor, dvadsaťročný poslanec a dalšia žena

Trenčianski novozvolení poslanci i staronový primátor Richard Rybníček dnes slávnostne zložili sľub a ujali sa funkcií. Pre primátora je to už tretie volebné obdobie.

“ A to znamená, že plánuje pokračovať projektoch a začať aj s novými. Prioritou je pritom Kino Hviezda. „To je niečo, čo by som bol veľmi rád, keby sa nám podarilo. Potom tiež revitalizácie verejných priestorov v rôznych mestských častiach, a možno aj revitalizácia Hviezdoslavovej ulice,“ doplnil. V mestskom parlamente budú v novom volebnom období aj nováčikovia.

Medzi nimi napríklad aj jeden z najmladších poslancov na Slovensku vôbec. Dvadsaťročný Martin Trepáč. „Ja som taký ambiciózny, takže si myslím, že áno, za tým svojím si pôjdem, to, čo chcem dosiahnuť a čomu sa chcem venovať,“ povedal Trepáč s tým, že svoje pole pôsobnosti vidí najmä v oblasti kultúry, športu a mládeže.

Okrem neho pribudla v mestskom parlamente aj ďalšia žena, Mária Machová. „Ja sa teším z toho, že už to prvé zastupiteľstvo bolo konštruktívne, rýchle,“ povedala Machová. Zároveň dodala, že sa plánuje angažovať najmä v sociálnej oblasti.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok