Svetový formát TEDx začal písať svoju históriu v Trenčíne.

Svetový formát TEDx začal písať svoju históriu v Trenčíne.Sobota 4. októbra 2014 sa zapíše do histórie v našom meste. Na pódiu v posádkovom klube Trenčín sa hralo, spievalo, rečnilo, i tancovalo. Nešlo o konzumný druh zábavy, ale o špeciálny formát prezentácie. TED je skratka, ktorá v preklade z angličtiny znamená, technológie, umenie, dizajn. Je to vlastne konferencia, kde sa šíria myšlienky, ktoré stojí za to šíriť. Do nášho mesta priniesla tento vo

svete prestížny formát skupina s prívlastkom písmena x, čo znamená, že sa jedná o miestne samoorganizované nezávislé podujatie s názvom TEDx Trenčín.

KLIKNI NA VIDEOREPORTÁŽ

Svetový formát TEDx začal písať svoju históriu v Trenčíne.

Pre uskutočnenie boli potrebné dve veci, získanie licencie na možnosť zorganizovania konferencie a koordinátor, ktorý to má všetko pod kontrolou. Čo viedlo organizátorov usporiadať TEDx v Trenčíne?: „chceli sme priniesť takéto podujatie aj do nášho mesta“. Ako dlho čakali organizátori na udelenie spomínanej licencie jej držiteľ Peter Šurik povedal: „štandart je 8 týždňov a my sme čakali 5 mesiacov“.

Zo štrnástich rečníkov bol azda najznámejší domáci Trenčan a organizátor hudobného festivalu POHODA Michal Kaščák. Ako sa cítil pred domácimi povedal: „bolo mi cťou sa tu zúčastniť“. …a to, že všetko bolo fajn, nám potvrdili, aj prítomní návštevníci. Dúfajme, že latka kvality zostane aj do budúcna vysoko. Na záver je treba povedať, že rečníci, ktorí sa odprezentovali, boli priamym dôkazom známeho „keď sa chce, tak sa dá“.

Spracoval

Peter Petovsky - foto 1

Peter Peťovský

Trenčiansky terajšok