Trenčania prehrali v Prešove, o prvé body stále bojujú

Trenčania prehrali v Prešove, o prvé body stále bojujúV rámci 3. kola EUHL vycestovali hráči Trenčína k ligovému nováčikovi do Prešova. Napriek oklieštenej zostave a síce len so štyrmi obrancami, dokázali byť nepríjemným súperom, no na bodovanie to nestačilo.

Začiatok stretnutia priniesol so sebou boj o každý kúsok ľadu, hra sa situovala zo strany na stranu. Z ľavého kruhu to dobre myslel Masaryk, no strela po ľade smerovala mimo bránky. Presnosť už ale nechýbala Miháľovi, ktorý v 10. minúte dorážal puk, ktorý ako prvý vyslal na Stuhla Roland Weiss. Spomínaný strelec sa ale s jedným presným zásahom neuskromnil – krátko na to urobil pred bránkoviskom otočku a zvýšil na 2:0. Ba čo viac, o pár sekúnd využil trenčiansku odkrytú bránku a v priebehu necelých troch minút sa tak postaral o doposiaľ najrýchlejšie dosiahnutý hetrik v aktuálnej sezóne EUHL.

Foto4YOU: UNIPO Warriors – Gladiators Trenčín 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)

Do strednej časti naskočili Trenčania s poriadnym odhodlaním zmeniť nepriaznivé skóre. Znížiť sa podarilo Haščičovi, keď počas presilovej hry o dvoch hráčov prekonal domáceho Konečného. Prešovčania sa však nenechali zaskočiť a začala nahánačka za pukom. V 28. minúte využil situáciu nepokrytý Lopaček a opäť tak poslal svoj tím do trojgólového vedenia. Len o pár sekúnd na to sa podarilo udrieť i druhej strane, keď Haščič poslal Aslamkhanovi skutočne oku lahodiacu prihrávku a ruskému strelcovi nič nebránilo v skórovaní. Trenčania mohli znížiť na rozdiel jedného gólu, no počas presilovej hry zaznelo len nastrelenie bránkovej konštrukcie.

To, čo sa hosťom nepodarilo v závere druhej tretiny, stalo sa skutočnosťou v úvode tej poslednej. Jankových prekonal Konečného a už-už sa zdalo, že domáci vysokoškoláci to vôbec nebudú mať ľahké, ak chcú pomýšľať na prvý bodový zisk. Miháľ spálil hotovú tutovku, keď po presnej prihrávke nastrelil iba brankára, na druhej strane sa dostal do brejku Vaněk, no ani gladiátorský hráč nebol úspešný. Domáci opäť udreli až počas presilovej hry, keď skóroval Mistrík a následne v 56. Minúte. To paradoxne väčšmi útočili Trenčania, no nedokázali nájsť na Konečného recept; naopak domáci vyťažili z minima. Gólové skóre upravil ešte Jursa, ktorý spečatil výhru svojho tímu a vysokoškoláci z Prešova sa tak mohli tešiť z prvého trojbodového zisku v aktuálnej sezóne.

UNIPO Warriors – Gladiators Trenčín 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)

Góly a asistencie: 10. Miháľ (R. Weiss, Lopaček), 12. Miháľ (Hrušovský), 13. Miháľ (Mistrík), 28. Lopaček (Mikloš), 47. Mistrík (Mikloš), 56. R. Weiss, 58. Jursa (Jesenský) – 26. Haščič (Smolka), 29. Aslamkhanov (Haščič), 44. Jankových (Vaněk)

Vylúčení: 9:12 na dve minúty, navyše Mistrík (UNI), Smolka (GLA), Jankových (GLA) 10min za nešportové správanie, presilové hry: 3:1, oslabenia: 0:0, počet striel: 26:22

Rozhodovali: M. Smrek – M. Novotný, P. Nazarej

UNIPO Warriors: Konečný – Jursa, Hrušovský, Gábriš, Mikloš, Choma, Lopaček, Štofanik, Mistrík, K. Weiss, Miháľ, Vinc, Starovič, Masaryk, Paľa, R. Weiss, Jesenský

Gladiators Trenčín: Stuhl – Smolka, Kollárik, Vardžák, Haluška, Vaněk, Matejka, Dilkov, D. Zvara, Haščič, Aslamkhanov, Duda, Jankových, Trudman

Najbližšie Gladiátori nastúpia až 1.12.2016 v Bratislave proti Paneuropa Kings.