Trenčianska séria prehier pokračuje, Diplomatom podľahli 1:5

Trenčianska séria prehier pokračuje, Diplomatom podľahli 1:5Ani v poradí už piaty zápas v aktuálnom ročníku EUHL trenčianskym vysokoškolákom nevyšiel podľa predstáv. Ba práve naopak – Diplomatom podľahli 1:5 a presadiť sa dokázali len počas presilovej hry o dvoch hráčov. 9 minút pred koncom utrpel domáci brankár vykĺbenie ramena, no po ošetrení sa rozhodol zápas dochytať – ani v tomto zdravotnom obmedzení ho však Gladiátori nedokázali prekonať. Po piatej prehre v rade tak trenčianskemu celku stále patrí posledné miesto v priebežnej tabuľke.

Oba účastnícke tímy mali za sebou nemilú prehru z predošlých zápasov, do toho vzájomného preto, pochopiteľne, vstúpili s odhodlaním nakloniť si šťastenu na svoju stranu. Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim hráčom, ktorí v 8. minúte otvorili zásluhou Brincka gólové skóre. Netrvalo dlho a Diplomati sa opäť mohli tešiť, keď sa Kučera dostal do brejku a zľava prekonal hosťujúceho brankára. Pred koncom dejstva sa museli Trenčania dvakrát brániť; kým prvú hru v početnom oslabení sa im podarilo zvládnuť bez inkasovania, z tej druhej ubehlo len šesť sekúnd a domáci študenti po Karabovej strele z pravého kruhu viedli už 3:0.

Napriek trojgólovému vedeniu domáci zo svojej hry nepoľavili a snažili sa náskok ešte navýšiť. Opak sa ale stal skutočnosťou, keď v 27. minúte Gladiátori znížili zásluhou Zemka. Bol to však ich jediný presný zásah a aj to v oslabení o dvoch hráčov, svoje zvyšné šance, ktorých bolo nemálo, využiť nedokázali. Po Ferancovej prihrávke to zblízka skúšal Vystavil, rovnako neúspešný bol i Haščič, ktorý strieľal z brankárovej tesnej blízkosti.

Naopak Diplomati udreli ešte dvakrát, v rámci kanadského bodovania si tak polepšil Loydl i Holeš. V 51. minúte bola hra na dlhší čas prerušená, nakoľko si domáci brankár Pardubský vykĺbil rameno. Po ošetrení sa ale spomínaný bojovník rozhodol zápas dochytať a podržať svoj tím až do konca riadneho hracieho času. Namiesto toho, aby však Trenčania ošetreného gólmana zasypali spŕškou striel a snažili sa v posledných 9 minútach ešte zdramatizovať zápas, nedokázali so stretnutím ani len pohnúť. Pardubský sa tak napriek nemilej zdravotnej komplikácii stal hrdinom stretnutia a po 60-ich minútach hry sa mohol so svojím tímom Diplomats Pressburg tešiť z trojbodovej výhry.

5.kolo EUHL 11.12.2016

Diplomats Pressburg – Gladiators Trenčín 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 8. Brincko (Holeš), 10. Kučera (Harakaľ), 20. Karaba (Faktor, Kučera), 48. Loydl (Hegely, Kraus), 49. Holeš (Karaba, Winkler) – 27. Zemko (Haščič, Feranec)

Vylúčení: 4:5 na dve minúty, presilové hry: 1:1, oslabenia: 0:0

Rozhodovali: B. Uličný – M. Olle, M. Šotek

Diplomats Pressburg: Pardubský – Turan, Faktor, Hegely, Winkler, Loydl, Kraus, Harakaľ, Holeš, Studený, Mučka, R. Zvara, Brincko, Karaba, Mucha, Just, Kučera

Gladiators Trenčín: Trandžík – Smolka, Haluška, Okuliar, Zemko, Matejka, Kopunec, D. Zvara, Feranec, Dilkov, Varga, Vystavil, Haščič, Sanna, Hajský, Vardžák, Kollárik

autor: Janka Danková

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someone