Archívy značky: Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka

V škole boli aj počas leta

V škole boli aj počas letaNesedeli doma, ale naopak rozhodli sa vzdelávať aj napriek tomu, že mali prázdniny. Deti vo veku 12 až 15 rokov absolvovali Automobilovú letnú junior akadémiu. Organizovala ju Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka spolu so známou vývojárskou firmou v Trenčíne.

Predseda vlády Róbert Fico navštívil Trenčín

Predseda vlády Róbert Fico navštívil TrenčínV okrese Trenčín sa uskutočnila pracovná výjazdová návšteva premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica, podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu Petra Pellegriniho a štátnej tajomníčky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Denisy Sakovej.

Trenčianska univerzita začína prevádzkovať hvezdáreň v Trenčíne

Trenčianska univerzita začína prevádzkovať hvezdáreň v TrenčíneDňa 17. 5. 2016 Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka začala prípravné práce k prevádzkovaniu hvezdárne v Trenčíne. V popoludňajších hodinách zamestnanci univerzity demontovali nefunkčný astronomický ďalekohľad typu Newton s priemerom primárneho zrkadla 31 cm, umiestnený v Astronomickej pozorovateľni Alojza Cvacha na streche budovy Gymnázia Ľ. Štúra.