Archívy značky: Trenčianska župa

Za 6 miliónov eur opraví župa 60 kilometrov ciest

TZa 6 miliónov eur opraví župa 60 kilometrov ciestrenčianska župa sa pustila v auguste do opráv ciest. A to v celkovej dĺžke takmer 60 kilometrov. Pôjde o dlhodobo zničené úseky II. a III. triedy vo všetkých deviatich okresoch kraja. A nebude to iba látanie výtlkov, ale naopak – súvislé celoplošné opravy.

Pod novým železničným mostom vytvárajú tunel

Pod novým železničným mostom vytvárajú tunelDobrovoľníci i členovia OZ Pre prírodu vylepšujú priestor pod novým železničným mostom pri Váhu. Postupne vytvárajú rozľahlý prírodný park pre menších i väčších. Najnovšou aktivitou je Vŕbové arborétum.

Trenčianska župa uspela na výbornú

Trenčianska župa uspela na výbornúNajtransparentnejšia župa na Slovensku, kraj, ktorému sa podarilo zlepšiť najviac svoje finančné zdravie, strieborné miesto v súťaži o webové sídlo žúp či ocenenie za spoločenskú zodpovednosť. Týmito titulmi sa môže v roku 2017 pýšiť iba Trenčiansky samosprávny kraj.

Študenti „Jilemáku“ zistili, ako funguje hotel

Študenti „Jilemáku“ zistili, ako funguje hotelVďaka finančnej podpore Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) si študenti stredných škôl v kraji prostredníctvom zážitkového vzdelávania prehĺbili vedomosti z oblasti histórie a prírodných vied.

Trenčianska župa zodpovedná voči obyvateľom i životnému prostrediu

Trenčianska župa zodpovedná voči obyvateľom i životnému prostrediuV rámci 4. ročníka súťaže Národná cena Slovenskej republiky (SR) za spoločenskú zodpovednosť získal Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) ocenenie „Organizácia rozvíjajúca spoločenskú zodpovednosť v kategórií C (verejný sektor).“