Trenčianske derby prinieslo tucet gólov.

Trenčianske derby prinieslo tucet gólov.V piatok 24. októbra bol v Trenčíne športový sviatok. Hral sa šláger 7. kola extraligy mužov vo florbale. V boji o 1. miesto sa stretli domáci ŠK 1.FBC TRENČÍN a M-ŠPORT TRENČÍN. Na tento duel sa prišlo do Mestskej športovej haly pozrieť takmer 600 divákov. A bolo sa na čo pozerať. Už v 22. sekunde zápasu sa hostia ujali vedenia 0:1. Domáci hráči zaskočení rýchlym gólom sa zmobilizovali

a v 6. minúte bolo vyrovnané na 1:1. Zápas pokračoval v dobrom tempe, a prakticky do konca druhej tretiny domáci stále doťahovali jednogólový náskok hostí.

KLIKNI NA VIDEO

Trenčianske derby prinieslo tucet gólov.

Obrat v stretnutí nastal v úvode 3. tretiny. Domáci 1.FBC v 43. minúte išiel prvýkrát do vedenia 5:4, keď využili priestor po zlom striedaní hostí a dostali halu do varu. O dve minúty neskôr domáci hrali presilovku a svetelná tabuľa na Sihoti ukazovala dvojgólový rozdiel 6:4. Dráma pokračovala, keď domáci nevyužili trestné strieľanie a následne zvýšili svoje vedenie o tri góly na 7:4. Hostia sa mohli vrátiť do zápasu, ale ani oni nevyužili možnosť skórovať z trestného strieľania. V následnej presilovke stiahli trojgólové manko na 7:5. V samotnom závere sa domáci tím stiahol do obrany a nedovolil hosťom streliť kontaktný gól. Z cenného víťazstva sa tešil domáci tím, ktorý sa prebojoval na čelo extraligového pelotónu. Diváci videli stretnutie, ktorému nič nechýbalo. Hralo veľmi slušne na oboch stranách hracej plochy, vo výbornej atmosfére, o ktorú sa pričinili fankluby oboch mužstiev.

Čo rozhodlo o víťazstve podľa trénera domácich Miroslava Ságu? :“chlapci dodržali taktiku, ktorú sme si po druhej tretine povedali v kabíne“. Ako sa pripravovali domáci hráči na derby zápas povedal Braňo Straka: „celý týždeň poctivou robotou“.

Spracoval

Peter Petovsky - foto 1

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok