Archívy značky: Trenčiansky hrad

Vláčiky dorazili na Trenčiansky hrad

Vláčiky dorazili na Trenčiansky hradTakmer 40 metrov pojazdnej trate, 150 modelov vláčikov, ale aj množstvo historických predmetov, napríklad cestovné lístky, či uniformy. Unikátnu výstavu pripravil Klub Modrý horizont Topoľčany v priestoroch Trenčianskeho hradu.

Ocenili tvorbu umelcov kraja

Ocenili tvorbu umelcov krajaZaslúžili sa o rozvoj kultúry, či umenia a svoju prácu vnímajú ako poslanie. Za ich prínos pre spoločnosť prevzali 8. októbra v priestoroch hradnej kasárne na Trenčianskom hrade ocenenie FLORES MUSARUM. Cenu si odnieslo sedemnásť jednotlivcov a traja kolektívy zo štyroch okresov Trenčianskeho kraja.

V Čerešňáku našli kostry Trenčanov staré 3800 rokov

V Čerešňáku našli kostry Trenčanov staré 3800 rokovDnešný Čerešňový sad bol kedysi, v počiatkoch doby bronzovej, pohrebiskom sídliska na hradnom vrchu. Praveké pohrebisko vydalo svedectvá zo života obyvateľov dnešného územia Trenčína. Unikátny nález kostry malého dievčatka bude vystavený do konca júla na hrade.

Na Trenčiansky hrad pribudne nový vstup, od lesoparku Brezina

Na Trenčiansky hrad pribudne nový vstup, od lesoparku BrezinaV rámci rekonštrukcie opevnenia sa v priestoroch južných hradieb začína budovať celkom nový vstup na hrad so samostatnou pokladňou. Návštevníkom sa tak sprístupnia priestory, kam doteraz nemohli nahliadnuť.