Archívy značky: TRENČIANSKY TERAJŠOK

Všetko, čo neviete rozchodiť, sa dá použiť do knižky

Všetko, čo neviete rozchodiť, sa dá použiť do knižky Už ako vysokoškoláčky začali spoluprácu, vznikla z nej známa detská televízna relácia Od Kuka do Kuka. Beseda s autorkami Barborou Kardošovou a Evou Borušovičovou v trenčianskej knižnici bola spojená aj s prezentáciou novej knižky, Do plaviek.

Výstava patrila mladým i tradíciám

Výstava patrila mladým i tradíciám Značka TRENČÍN MESTO MÓDY sa po rokoch opäť vrátila, aby nadviazala na svoju slávnu desiatky rokov trvajúcu tradíciu. Na kontraktačno-predajnej výstave predstavili slovenskí i zahraniční producenti svoju tvorbu.

Od septembra je v školách viac odborov

Od septembra je v školách viac odborovOd septembra pribudne na stredných školách Trenčianskeho kraja deväť nových odborov. Osem študijných a jeden pomaturitný odbor. Je to reakcia požiadavky trhu práce i regionálnych zamestnávateľov.

Priestor okolo seba môže začať pretvárať každý

Priestor okolo seba môže začať pretvárať každýChcú vrátiť čaro niektorým zabudnutým miestam v Trenčíne. Ako prvý si vybrali park M. R. Štefánika a akciu, ktorá sa tu konala 8. septembra, nazvali Priestor. Ten tu dostali šikovní ľudia, ktorí rozvíjajú krajské mesto, ale aj výmena oblečenia či nulový odpad.