Trenčín behá pre radosť a zdravie

Trenčín behá pre radosť a zdravieAj v roku 2016 sme pre Vás v Trenčíne pripravili viacero športových podujatí. Prvým z nich je „Benefičný beh PRO AUTIS“, ktorého 4.ročník sa bude konať 16.4.2016 v Soblahove. Pretek sa koná v areáli Trenčianskeho autistického centra PRO AUTIS, ktoré navštevujú deti s pervazívnou vývinovou poruchou nazývanou autizmus.

Celý výťažok z tejto akcie je venovaný autistickému centru. Príďte s rodinou, s priateľmi stráviť príjemný športový deň v prírode!

Trenčín behá pre radosť a zdravie


Ďalšie bežecké podujatie, ktoré je súčasťou akcie Noc múzeí je nočný beh Trenčínom – „Night Run Trenčín“. Termín je 21.5.2016. Verím, že tento rok budeme mať viacej účastníkov, ktorým chceme spríjemniť zážitok z behu počas celej trate zaujímavým programom. Trať bude situovaná tak, aby hlavná časť behu bola orientovaná hlavne v centre mesta.

Night run

foto archív:: www.trencianskypolmaraton.sk

Novinkou tohto roku je „Author maratón Trenčín“ 18.6.2016, kde budú pretekať aj horskí cyklisti a samozrejme aj bežci. V prvom ročníku sme sa chceli zamerať hlavne na rekreačných cyklistov, preto sme zvolili kratšiu trať (cca 28km) tak, aby ju mohli zvládnuť aj bežci.

polmaraton

foto archív:: www.trencianskypolmaraton.sk

Vyvrcholením všetkých našich pretekov by mal byť práve „Trenčiansky polmaratón“ (9.-11.9.2016). Druhý ročník tohto športového podujatia bude prebiehať v troch dňoch. Okrem klasického polmaratónu, štafety a detských behov (11.9.2016) pribudnú aj iné disciplíny, ako napríklad beh o Matúšov groš, ktorý je venovaný deťom základných a stredných škôl. Druhý deň sa bude konať Inline polmaratón ( 10.9.2016) v priemyselnom parku v Trenčíne. V nedeľu, okrem samotného polmaratónu pribudne aj rodinný beh, ktorého dĺžka bude mať približne 4 km. Takže sa ho môžu zúčastniť aj úplne rekreační bežci.

Posledným športovým podujatím, ktoré pripravujeme už tretí rok je „Trenčiansky amatérsky triatlon“. Termín akcie je 2. júl 2016.
Teším sa na vašu účasť !!!

Spracoval

Martin Vlnka

Martin Vlnka