Trenčín bol najbezpečnejšie mesto na Slovensku

Trenčín bol najbezpečnejšie mesto na SlovenskuÚvodný pretek súťažnej sezóny karate – 1. kolo Slovenského pohára detí a mládeže zavítal do Mestskej športovej haly. Zišlo sa tu takmer štyristo detí z celého Slovenska, vo veku od 5 do 11 rokov. Mladí športovci ktorí sa začali karate venovať aktívne mali príležitosť ukázať svoj talent a možnosť vyskúšať si v konkurencii, ako sa im darí v ich úsilí na tréningoch.

Je viacero aspektov karate, ktoré pomáhajú deťom nielen v danom veku, ale hlavne do budúcna. Má to veľký vplyv na správanie detí v kolektíve. Okrem výchovného hľadiska je nezanedbateľný aspekt zdravého vývinu dieťaťa. Z pohľadu finančného zabezpečenia výstroje pre mladých karatistov nevznikajú rodičom neprimerané náklady.

Jedným z podporovateľov tohto športového podujatia bolo aj mesto Trenčín.  Ako každý šport, aj karate má svojich víťazov a porazených. Domáci ŠK Real team vybojoval celkom 31 medailí v troch športových disciplínach. Prípadné porážky pre tieto deti sú základom, pre budúce ich víťazstvá.

Spracoval

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok