Triumf pre Slovensko – Laugaricio dobylo Rím

Triumf pre Slovensko - Laugaricio dobylo Rím Najlepší seniorský športový klub mesta Trenčín opäť potvrdil svoje kvality. ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín získala pre Slovenskú republiku 11. medailí na XII. majstrovstvách Európy národných posádok dračích lodí, ktoré sa konali posledný júlový týždeň v talianskom Ríme. Preteky sa uskutočnili pod záštitou európskej federácie dračích lodí. Umiestnenia získali trenčianski draci v rôznych kategóriách.

Úspech si klub cení o to viac, že vďaka nefunkčnej asociácii dračích lodí na Slovensku dostal vďaka vlastnej iniciatíve šancu porovnať svoje sily s výberom národných posádok 16-tich európskych štátov. Výsledky a smršť medailí len potvrdzuje známy výrok že „ nadšenec je niekedy viac ako profesionál “ keď 12 štartov bolo premenených na zisk 11 medailí. Účasť klubu na majstrovstvách podporil i Trenčiansky samosprávny kraj.

Triumf pre Slovensko - Laugaricio dobylo Rím

foto: Archív ŠK Dračia Légia 2012 Trenčín

Tradícia dračích lodí je stará viac ako 2000 rokov. Pochádza zo starovekej Číny. Loď pripomína obrovské kanoe ozdobené vpredu dračou hlavou a vzadu dračím chvostom. Posádku tvorí jeden bubeník, ktorého úlohou je povzbudzovať a určovať tempo 20-tim pádlujúcim a samozrejme nemôžeme zabudnúť na kormidelníka. Moderná história dračích lodí sa datuje od roku 1976 kedy sa v Hong-Kongu uskutočnil prvý festival dračích lodí.

Spracovala

Ivana Hudec Strápková