Trojmiliónta držiteľka občianskeho preukazu je z Trenčína

Trojmiliónta držiteľka občianskeho preukazu je z TrenčínaMinisterstvo vnútra vydá ročne približne 650.000 občianskych preukazov. Nový 3 miliónty občiansky preukaz si prevzala mladá Trenčianka. Dôvod bol jednoduchý.

Narodila som sa v Humennom. Teraz som sa vydala a zmenila som meno. Tak preto“, povedala Jana Košecová, trojmiliónta držiteľka občianskeho preukazu . O tom že sa sleduje počet vydaný preukazov, pani Jana ani netušila a bola zaskočená, keď jej volali z Ministerstva vnútra. Bola som zrovna v práci, keď mi volali, že si môžem potom takto nejako vyzdvihnúť. Nie bežne ako ostatní ľudia, ale takto“.

eSlužby šetria občanom cca 70 € ročne na správnych poplatkoch. Ministerstvo prevádzkuje 112 služieb pre obyvateľov. Staré typy občianskych preukazov s neobmedzenou dobou platnosti nie potrebné meniť

Sú tu ľudia ktorí sú starší, aby jednoducho nemuseli chodiť. My sme nikdy nepristúpili ako okolité štáty, že do určitej doby všetci musíte si preukazy vymeniť“, povedal Rudolf Hlavatý,

Riaditeľ odboru dokladov a evidencií, Prezídia Policajného zboru MV SR. Karta obsahuje 10 ochranných prvkov a číp občianskeho preukazu používa najmodernejšie technológie. Zneužitie pri strate je podľa výrobcu nemožné.Trojmiliónta držiteľka občianskeho preukazu je z TrenčínaZneužiť sa do dá len v tom prípade, pokiaľ ten, ktorý by proste neprávom sa zmocnil tohto dokladu, a vedel by k nemu ten ochranný bezpečnostný kód. Bez toho, že by vedel tento kód, tak sa to nedá zneužiť“, potvrdil Milan Ďurana, špecialista – výrobca dokladov pre Ministerstvo vnútra.

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok