Archívy značky: TSK

Technika i ľudia sú na zimu nachystaní

Technika i ľudia sú na zimu nachystaníSpráva ciest Trenčianskeho samosprávneho začala s 24-hodinovým režimom zimnej údržby. Nepretržité monitorovanie ciest prvej, druhej a tretej triedy potrvá až do konca marca. Pripravených je 240 zamestnancov a 122 kusov vlastnej techniky.

Obchodná akadémia v Trenčíne ponúkne bilingválne štúdium v anglickom jazyku

Obchodná akadémia v Trenčíne ponúkne bilingválne štúdium v anglickom jazykuRozhodla o tom Krajská rada pre odborné vzdelávanie a prípravu pri Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) na svojom 18. zasadnutí, ktoré sa uskutočnilo posledný marcový pondelok.

Na pútnickom mieste na Skalke bude bezpečnejšie

Na pútnickom mieste na Skalke bude bezpečnejšieDve autobusové zastávky a osvetlený priechod pribudnú na ceste medzi Zamarovcami a Skalkou nad Váhom v úseku pod kláštorom Veľká Skalka. Zvýšenie bezpečnosti návštevníkov obľúbeného pútnického miesta krajskí poslanci odhlasovali na poslednom zasadnutí Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK).

Poliaci prišli do Bánoviec nad Bebravou

Poliaci prišli do Bánoviec nad Bebravou

Návštevu Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) absolvovali v rámci dvojdňového programu, ktorý pre nich pripravilo mesto Bánovce nad Bebravou. V auguste minulého roku podpísalo mesto Bánovce nad Bebravou s poľským mestom Lubliniec Zmluvu o partnerskej spolupráci. Oblasťami spolupráce sa stala najmä kultúra, ale aj šport a rozvoj cestovného ruchu či kooperácia v oblasti vzdelávania a spolupráce medzi združeniami a organizáciami.