V centre vytvárajú kultúrne centrum

V centre vytvárajú kultúrne centrumNa námestí v Trenčíne je už tretí rok unikátny priestor, v ktorom sa organizujú rôzne akcie, ako sú koncerty, letná kiná, ale napríklad aj divadlo. A plusom je aj výhľad na trenčiansku dominantu.

Ako pripomenul manažér podujatí Martin Meliš málokto si uvedomuje, že takýto pohľad sa naskytuje ľudom v mestách ako je Salzburg, Edinburg. „To naozaj vo svete nemá obdobu, my sme možno ako Trenčania zvyknutí na to, že je to pre nás bežné, ale vidieť to na tých zahraničných turistoch, ktorí sú z toho šokovaní,“ hovorí Meliš.

Okrem pohľadu na hrad a dobrého jedla, majú hostia aj ďalšie zážitky. A nielen oni. Páči sa tu aj vystupujúcim umelcom. „Je to zaujímavé spojenie, viem, že sa hráva v reštauráciách, hráva sa v baroch, hráva sa v kaviarňach, ale toto je také akoby trošku iný level, človek má pocit, že sme akoby bližšie takému koncertnému prevedeniu,“ skonštatoval Erich Vladár z kapely Lady Moon.

Podľa Štefana Richatárecha z Mestského divadla Trenčín majú v tomto priestore lepší kontakt s divákmi. „V divadle je taká tá zvláštna pomyselná rampa medzi hľadiskom a javiskom, tu sa to stiera, tu ľudia sedia v podstate na javisku, vidia nám až do papule, ako sa zvykne hovoriť.“V centre vytvárajú kultúrne centrumAmbíciou organizátorov je dávať v Átriu priestor nielen známym menám…“ale aj regionálnym alebo lokálnym umelcom, ktorí doteraz nemali toľko priestoru, kde hrávať,“ povedal Meliš. Nie je to ľahké v súčasnej dobe nájsť si svoje miesto, nájsť si svoje publikum, nájsť si svoje pódiá alebo priestory,“ dodal Vladár.

Podľa Meliša z priestoru pod hradom chcú vytvoriť v budúcom roku kultúrne centrum. Tak ako aj tento rok, podujatia budú pre návštevníkov zdarma.

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok