V Trenčíne bol opäť SPLANEKOR.

V Trenčíne bol opäť SPLANEKOR.Po ročnej prestávke sa vďaka obetavosti hlavného organizátora Jozefa Čermáka, za podpory mesta Trenčín, Trenčianskeho samosprávneho kraja a sponzorov, opäť vrátil Splanekor do Trenčína. Od rána sa Ostrov hemžil návštevníkmi všetkých vekových kategórii. Tí najmenší mali širokú možnosť vyžitia na rôznych atrakciách rozmiestnených po celom areály. Najmenší si

mohli zajazdiť na autíčkach vo vodnom bazéne, alebo si vyskúšať svoju stabilitu v obrovských loptách na vode.  Aj kĺzačky sa tešili veľkej obľube. Horolezecká stena zodvihla adrenalín zdatnejším deťom a rodičom vyčarovala široký úsmev.

KLIKNI NA VIDEO

V Trenčíne bol opäť SPLANEKOR.

Obľúbené bolo vozenie sa na koníkoch. Veď z takej blízkosti pohladiť koňa nie je každodenná samozrejmosť. Azda najväčšou atrakciou bol vyhliadkový „výstup“ v teplovzdušnom balóne do výšky 50 metrov. Zatiaľ čo najmenší návštevníci šantili na atrakciách, na pódiu prebiehal kultúrny program pod moderátorskou taktovkou populárneho Michala Bujnu.

Tradičnými účinkujúcimi boli dievčatá z tanečnej skupiny GOONIES GIRLS v programe „ Roztopašné tance roztopašných dievčat Katky Pejkovej“.  

V réžii Mariany Holbovej sa predstavili baby zo štúdia FITNESS GABRHEL.

Ing. Petra Pevná spolu s rodičmi mala dosť práce, aby presvedčila „Tancujúce tigríky“, že sa nemusia ničoho obávať a môžu kľudne vystúpiť a tancovať.

Ani tanečná skupina „KORZO“ pod vedením Vlada Ondroviča, nechýbala na hlavnom pódiu.  Malé deti postupne vystriedali skúsení účinkujúci:

Tanečná skupina  AURA – pod vedením Barbory Ševčíkovej,

Country tanečná skupina MARYLAND pod vedením Kuníkovcov,

DŽAMÁL – orientálne tance podľa scenára Miriam Lašovej,

ISHTAR DANCE – vo víre cigánskych tancov Marty Čelkovej.

Po predstavení súťažiacich posádok a úvodnom príhovore Jozefa Čermáka a primátora mesta, Váhovlad spolu s Vodníkom otvorili vody rieky Váh pre plavidlá. Spokojnosť s podujatím „prvý muž mesta“ očividne neskrýval, keď povedal „Splanekor je Trenčín a Trenčín je Splanekor“.

Výstrelom z dela sa začala pravá show. Diváci mali zážitok nielen zo samotných plavidiel, ale aj zo sprievodných disciplín, keď súťažiaci lovili peniaze v PET fľašiach, alebo diváci prechádzali po kladine na čas. Vzrušenie v publiku nastalo, keď moderátor privítal predsedu TSK Jaroslava Bašku a vyzval ho, aby sa prešiel po kladine. Následne potleskom ocenili jeho odvahu. Ako sa mu SPLANEKOR páčil nám povedal:“Dávam verejný prísľub, že na budúci rok aj TSK postaví plavidlo“.

Po vyhlásení výsledkov a vylosovaní hlavnej diváckej ceny – automatickej práčky Whirpool organizátori pripravili 10 atraktívnych súťaží pre divákov, z ktorých si spolu odniesli 300 €.  Ako bol spokojný s celkovým podujatím hlavný organizátor?: “ I keď bolo plavidiel menej ako minulé roky, technicky boli na vysokej úrovni a boli aj pekné“. Bodku za vydareným podujatím dala večerná „OLDIES PÁRTY“.

Letecké zábery: www.airview.sk

 Spracoval

Peter-Petovsky 

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok