V Trenčíne dnes začal Ekotopfilm

Naša budúcnosť nemusí byť ružová. A podľa niektorých na konci evolúcie, nie je krása. Desivý slogan aj s novým „živočíšnym druhom – olejnatkou labuťou“ má za cieľ vyvolať záujem.

„Ekotopfilm je najstarší environmentálny filmový festival na svete. Teraz aktuálne prebieha 45 ročník nášho festivalu,“ objasnil Tomáš Bielovič z organizačného tímu.  V Trenčíne začal dnes a pokračuje aj zajtra. Doobeda prebieha junior festival, ktorý je určený pre žiakov základných a stredných škôl. A poobede začína hlavný program. Cieľ je jasný, prinášať verejnosti informácie o stave nášho životného prostredia, ale aj užitočné rady.

„Akým spôsobom sa zlepšiť v životnom prostredí, čo by každý človek mohol urobiť,“ doplnil Bielovič. „Takou veľkou témou v oblasti ochrany životného prostredia sú odpady,“ zareagovala Linda Králová, takisto z organizačného tímu festivalu. „Týmto by som chcel aj pozvať širokú verejnosť aj na zajtrajší druhý deň v Trenčíne,“ doplnil Bielovič. Ráno bude opäť program pre deti a mládež a poobede pre ostatných. O 18. hodine začne aj prednáška – Domácnosť bez odpadov.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok