V Trenčíne postavia ďalší zimný štadión, pre hokejové talenty 

V Trenčíne postavia ďalší zimný štadión, pre hokejové talenty Regionálna stredoškolská hokejová akadémia ako pilotný projekt Slovenského zväzu ľadového hokeja a trenčianskej župy odštartuje v Trenčíne.

Vychovávať hokejové talenty a nastaviť systém tak, aby Slovensko bolo úspešnejšie na súťažiach chce Slovenský zväz ľadového hokeja. Plánuje radikálne zmeny a začína od mládeže. Podmienky a podporu našli v Trenčíne, kde plánujú pre hokejové talenty vybudovať aj novú halu.

Autorom myšlienky je Richard Pavlikovský. Tvrdí, že ak chceme, aby hokej udržal krok so svetom, Potrebujeme postaviť mládežnícky systém. „Je strategicky zásadná vec pre Slovenský zväz ľadového hokeja aj pre slovenský hokej.“

Ako uviedol predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, hokejová akadémia bude pôsobiť pod športovým gymnáziom. „Chceme tam vytvoriť tréningové zázemie a zobrať naozaj tých najlepších hokejistov zo základných škôl.“

Medzi absolventmi športového gymnáziu sú aj hokejisti. „Najznámejší, ktorí prešli našimi bránami sú asi Andrej Sekera, Mário Bližňák, Čerešňák,“ spomína riaditeľ Športového gymnázia Jozef Pšenka.V Trenčíne postavia ďalší zimný štadión, pre hokejové talenty 

Aby mali mladí hokejisti kde trénovať, pripravuje sa dokumentácia a výstavba toho najpotrebnejšieho, nového zimného štadióna. Podľa Pšenku by mal vyrásť do dvoch rokov.

Výstavbu bude hradiť župa zo svojho rozpočtu.  Súčasťou zmien budú vyhľadávaní tréneri, ale aj nový koncept vzdelávania. Čiže nielen sila a hokejový duch, ale aj vzdelaný mladý človek.

Už ide len o to, aby sme dokázali naplniť to, čo sme si predsavzali,“ skonštatoval Pavlikovský.

Koncept hokejových akadémií má zväz pripravený pre všetky kraje, Trenčínu však prvenstvo už nikto nevezme. A budúci školský rok by mali padať do nových brán prvé góly.

Magdaléna Švančarková, internetová TV Trenčiansky terajšok