Veľkolepé úspechy športového klubu Real team Trenčín na Grand Prix Ostravy

Veľkolepé úspechy športového klubu Real team Trenčín na Grand Prix OstravyŠport Aréna v Ostrave privítala 5. novembra nový olympijský šport KARATE. Grand Prix Ostrava bol kvalitný medzinárodný turnaj s účasťou 9 krajín – Poľska, Izraela, Litvy, Rakúska, Škótska, Georgie, Maďarska, Česka a Slovenska, takmer 500 pretekárov z viac ako 70 klubov.

Karatisti z Real team Trenčín priniesli 17 medailí a počtom medailí boli na druhom mieste zo všetkých zúčastnených, v olympijskom hodnotení na 6. mieste. V disciplíne KATA suverénne zvíťazili – do 10 rokov dievčatá Sofia Štefaneková, do 10 rokov chlapcov Lukáš Kostelný.

Foto archív: Real team Trenčín

V juniorkách si finálové derby priateľsky rozdali na tatami zverenkyne hlavnej trénerky klubu Lenky Beňovej – Simonka Prpičová a Klaudia Mičková. Duel skončil tesne 2:1 a šťastnejšia z neho odišla Prpičová.

Striebro do Trenčína z kumite – športového zápasu doniesla Karolína Turčáková, Kata team chlapci – Páleš, Juríček, Oravec. Kata do 12 rokov dievčat Ninka Kňazovčíková a do 14 rokov do 7.kyu Adriána Slováková.

Na stupienkoch víťazov stáli aj naši bronzoví – Linda Predanocy, Viktória Kadlecajová, Michelle Grznárová, Evka Klimáčková, Viviana Kováčová, Michal Soukup, Kristián Kosík a Róbert Páleš. Gratulujeme pretekárom a trénerom Jozefovi Beňovi, Ivanovi Kostelnému a Lenke Beňovej a prajeme veľa ďalších úspechov v nasledujúcej sezóne.