Verejnej zelene pribúda, polieva ju už nové polievacie auto

Verejnej zelene pribúda, polieva ju už nové polievacie autoMestské hospodárstvo a správa lesov sa stará o viac 1000 stromov a cez 1500 záhonov. V týchto horúčavách ich treba častejšie polievať. Polievacie auto, staré tridsať rokov, je poruchové a už nestačí. Naviac je iba požičané a momentálne v oprave.

Obstarali sme si nové polievacie auto,“ hovorí samostatný technický pracovník, Mestského hospodárstva a správy lesov Peter Kadák. Jeho cena bola 26-tisíc eur a je viacfunkčné. „Vieme nadstavbu dať dole a používať ho aj na iné účely, či už na odvoz napríklad piesku na pieskoviská, konárov, pri kosení. Na všeličo možné sa dá použiť, pretože nám zostane korba, ktorá je vysýpacia,“ objasnil Kadák možnosti jeho používania.

V týchto horúcich dňoch sa však využíva hlavne na polievanie novovysadenej zelene, aby sa ujala. Má nádrž, do ktorej sa vojde 1100 l vody. „Nakoľko výsadba v Trenčíne je na vzostupe, tak MHSL ráta s tým, že v budúcnosti by potrebovala obstarať ešte jedno takéto auto,“ povedala referentka pre komunikáciu mesta Trenčín Eva Mišovičová.Verejnej zelene pribúda, polieva ju už nové polievacie autoAko ju doplnil Kadák, to už bude trošku väčšie a to by malo mať aj nadstavbu na zber lístia a zber trávy.

JURAJ BUDZOVSKÝ – internetová TV Trenčiansky terajšok