Výstava čistých duší v trenčianskej kaviarni

Pohľad na svet je pre každého z nás iný. Deti zo Špeciálnej základnej školy internátnej Vladimíra Predmerského v Trenčíne si žijú svoj svet, ktorý namaľovali. Výtvarné diela predstavili verejnosti.

Niektoré diela vznikali aj niekoľko rokov a všetky boli namaľované deťmi samostatne. „Výtvarné dielo krásne jednej dievčiny, také domčeky z farebných tehličiek. Ona presne, keď začala k nám chodiť do školy bola piatačka. Na konci 7. ročníka vyhrala s týmto obrázkom, ktorý tu je vystavený, výtvarnú súťaž v Galérii Bazovského“ povedala učiteľka výtvarnej výchovy Mároa Fizelová.

Vďaka trpezlivosti pracovať s deťmi sú diela bezprostredné a fascinujúce svojim výtvarným výrazom. Podľa akademickej maliarky Dany Krajčovej „mnohé z týchto výtvarných prác, ktoré sú tu vystavené, by zniesli porovnanie s oveľa staršími a skúsenejšími výtvarnými tvorcami. Nečudo, že získavajú ocenenia v celoslovenských súťažiach.“

Samotní autori týchto výnimočných diel nám prezradili čo a ako namaľovali. Výstava potrvá v kaviarni Savanna Café do 31. januára.

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok