Výstava patrila mladým i tradíciám

Výstava patrila mladým i tradíciám Značka TRENČÍN MESTO MÓDY sa po rokoch opäť vrátila, aby nadviazala na svoju slávnu desiatky rokov trvajúcu tradíciu. Na kontraktačno-predajnej výstave predstavili slovenskí i zahraniční producenti svoju tvorbu.

Na výstave, , ktorá sa na trenčianskom výstavisku konala 14. a 15. septembra, nechýbali ani kroje, či kolekcie s odkazmi na folklór. „Oblek bol riešený na základe jedného podnetu. Ľudový motív sme dali všade, kde sa dalo. Čiže je na podšívke. ktorá korešpondovala s oznámením aj celou výzdobou na svadbe,“ opísala Lucia Krištofíková z firmy St.Kristof.

Budúce nevesty sa mohli inšpirovať kolekciou svadobných šiat. „Mám rada ručné práce, preto som sa rozhodla, že to prevtelím aj do šiat a začala som šaty maľovať a vyšívať,“ hovorí Ľubica Dóczyová, zo svadobného salónu Ľubica.

V tradícii výroby baťovských ponožiek pokračujú jeho nasledovníci. „Už to nie je len o čiernych ponožkách, ale skôr o farebnom dizajne a vzoroch,“ povedal Peter Antal, marketingový riaditeľ Tatrasvit Svit-Socks, a.s. Peter Antal.Výstava patrila mladým i tradíciám Na výstave dostali priestor na prezentáciu svojej tvorby študenti stredných odborných a umeleckých škôl. Návštevníci si tak mohli pozrieť ich módne odevné kolekcie a šperky. „Pozrela som si doplnky, šperky. A musím povedať, že dizajnéri dosť pokročili,“ skonštatovala jedna z návštevníčok výstavy.

Patrícia Šicková – Trenčiansky terajšok