Archívy značky: výstava

Výstava „Hurá do záhrady“ začala písať svoju históriu na výstavisku Expo Center v Trenčíne

Výstava „Hurá do záhrady“ začala písať svoju históriu na výstavisku Expo Center v TrenčíneDo kalendára podujatí trenčianskeho výstaviska Expo Center pribudla v septembrovom termíne ďalšia výstava venovaná záhradkárom a záhradám. Vznikla vďaka spolupráci s tvorcami relácie Hurá do záhrady slovenskej verejnoprávnej televízie.

Výstavu „Valaská kolonizácia … samostatne a pritom spoločne“ venovali zosnulému etnografovi Jánovi Podolákovi

Výstavu „Valaská kolonizácia ... samostatne a pritom spoločne“ venovali zosnulému etnografovi Jánovi PodolákoviVýsledkom projektu „Spoločne bez hraníc“ je aj 24 kusov výstavných bannerov, pojednávajúcich o rozmanitých prejavoch valaskej kolonizácie v pohraničných oblastiach Slovenskej a Českej republiky.

48. výročie vzniku Galéria M. A. Bazovského

48. výročie vzniku Galéria M. A. BazovskéhoGaléria Miloša Alexandra Bazovského (GMAB) v Trenčíne je jedinou galériou výtvarného umenia v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja. Bohatá a plodná história presahujúca štyridsaťosem rokov existencie sa prejavila na vyhranenej profilácii, ale i na vysokom odbornom kredite, ktorý prekračuje nielen územie regiónu, ale i celej krajiny.

Pozvánka na nevšednú výstavu.

Pozvánka na nevšednú výstavu.Chcete tip na kultúrny zážitok? Do redakcie sme dostali zaujímavú pozvánku pre milovníkov fotografie a prírody. Odporúčame výstavu panoramatických fotoobrazov Pavla Porubčana v Dubnici nad Váhom v Dubnickom kaštieli z prostredia Strážovských a Súľovských vrchov. Každý fotoobraz má popisku, čo je na obraze a odkiaľ je to odfotené. Tak dostanete zároveň tip na výlet. Výstava potrvá do konca marca.

TSK sa odprezentoval na výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2014

TSK sa je pravidelným účastníkom medzinárodnej výstavy cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave . Od 30.1. do 2. 2. 2014 v pavilóne B2 na výstavisku Incheba je nainštalovaná expozícia, ktorá je tento rok zameraná na osobnosti z kraja, ktoré majú celoslovenský význam. Na zvýraznenie tejto skutočnosti vydal samostatný propagačný materiál a tématický kalendár na rok 2014.