Využite možnosť stať sa samurajom v Trenčíne

chanbaraVoľný preklad slova Chanbara znamená “bojovník s mečom” a je to presne to, čo v Chanbare zažijete. Je to Japonské bojové umenie, cieľom ktorého je naučiť sa bojovať so špeciálne upravenými športovými mečmi. Chanbara, akokoľvek je evolučne mladá, používa všetky pôvodné bojové disciplíny (nielen) Ázie, kedy zvierate v rukách meč

V Trenčíne už dva roky funguje klub Chanbara Trenčín, ktorý sa venuje športovej forme Chanbara. Meče sú penové, nehrozia žiadne zranenia a tak je vhodná aj pre detičky. Boj vyžaduje rýchlosť a taktiku. Dospelí cvičenci chanbaru vyhľadávajú pre zábavu, odbúranie stresu a kardio cvičenie.

majstrovstva-sr-2015

foto archív Chanbara Trenčín

Dôležité je zúčastňovať sa turnajov. Každý samuraj bojuje o to, aby sa stal Grand majstrom – to znamená najlepší z najlepších. Vrcholom tohto roka boli Majstrovstvá Európy v Paríži, kde Slováci vyhrali zlato napriek tomu, že chanbara je na Slovensku mladučký šport.

majstrovstva-europy-chanbara-2016

foto archív Chanbara Trenčín

Pozývame vás na tréningy do telocvične OZC Južanka (na prízemí, medzi Billou a eskalátorom), Gen. Svobodu 1, Trenčín. Vyskúšajte si zadarmo možnosť stať sa samurajom. Chanbara je bezpečný a vzrušujúci fullkontakt (nielen) mečom.

Kontakt: Ing. Jana Ilašenková – 0904 481 001