Zrážka autobusu s osobným autom

Zrážka autobusu s osobným automMrazivé ráno, zrážka, autobus plný detí a dvaja zranení v aute. A náhodný svedok rannej tragédie. Takýto bol scenár cvičenia, ktoré pripravilo Krajské riaditeľstvo PZ v Trenčíne.

V autobuse sú deti. Sú doráňané a nevedia sa dostať von. Nejdú im otvoriť dvere. Na miesto dopravnej nehody prichádzajú v priebehu niekoľkých minút od telefonátu záchranári. Vystrašené deti v autobuse kričia a hasiči sa ich snažia dostať von. Takisto oboch zranených v aute treba vytiahnuť. Záchranné zložky dostali informáciu, že vo vode je človek a nehýbe sa. Ide o náhodného svedka nehody, ktorý sa pošmykol a spadol do vody.

Všetko vyzerá ako naozaj, našťastie, však ide iba o cvičenie. „Cieľom cvičenia bolo zvýšenie profesionálnej pripravenosti policajtov krajského riaditeľstva ako aj všetkých záchranných zložiek pri riešení krízových situácií,“ informoval hovorca KRPZ Trenčín Pavol Kudlička.

Cvičenia sa zúčastnili aj hasiči. „Zasahuje päť kusov techniky a 18 príslušníkov. Ich činnosť spočíva v prieskume, v následnom triedení zranených, poskytovaní predlekárskej pomoci, vyslobodzovaní,“ opísal ich úlohu na cvičení riaditeľ KR HAZZ Igor Šenitko.Zrážka autobusu s osobným automCelé cvičenie napokon dobre dopadlo. Skvelé herecké výkony detí z Piaristického gymnázia v Trenčíne dokázali aspoň čiastočne priblížiť záchranným zložkám, ale aj tímu psychológov, na čo všetko sa pri skutočnej nehode treba pripraviť.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok