Biskup požehnal viacero pamiatok

Biskup požehnal viacero pamiatokKaplnka sv. Anny uprostred rušného Trenčína oslávila 250 rokov. Bola postavená v ťažkých časoch, kedy mesto poznačila morová rana, náboženské vojny a nájazdy Turkov. Pri príležitosti osláv dostala kaplnka darček – zrekonštruovaný areál.

Už dávno som chcel, aby toto prostredie bolo krajšie lepšie, útulnejšie, nakoľko si to zaslúži,“ povedal trenčiansky dekan Milan Kupčík. V areáli kostola pribudla aj socha sv. Anny s Pannou Máriou. „Ľudia, keď pôjdu okolo a budú ju vidieť a možno sa troška zamyslia, troška sa zastavia. Možno sa pomodlia a začnú rozmýšľať, kto to bola svätá Anna a prečo tu je,“ hovorí Kupčík. „Prezentuje rodinu, rodinný život a je určitým spôsobom aj ochrankyňou matiek, a starých matiek, ktoré sú nositeľkami viery v rodinách,“ doplnil nitriansky biskup Viliam Judák.

Okrem tejto sochy biskup požehnal aj ďalšie pamiatky v meste. A to zrekonštruovanú sochu sv. Jána Nepomuckého pri farských schodoch, ale aj Trojičný stĺp na Mierovom námestí. Oprava sochy bola náročná. Ako povedal reštaurátor Martin Mikuláš, fyzicky a potom aj technologicky, pretože kamenná hmota spodných častí sochy bola vo veľmi zlom stave.Biskup požehnal viacero pamiatok Podľa primátora mesta Trenčín Richarda Rybníčka je zázrakom, že sa tak spolu spojili tri symboly kresťanstva, ktoré svojím spôsobom ochraňujú mesto a sú symbolom toho, že Trenčín sa hlási ku kresťanstvu a ku kresťanským tradíciám.

Magdaléna Švančarková – internetová televízia Trenčiansky terajšok