Cyklobusmi z Trenčína aj do Nitrianskeho Rudna

Cyklobusmi z Trenčína aj do Nitrianskeho RudnaFrekventované cesty, po ktorých jazdí veľa áut a do toho cyklisti. Vcelku vražedná kombinácia. Aj preto možnosť vyhnúť sa cestovnému chaosu a potom bicyklovať už len na bezpečných trasách slávi úspech.

Novinku po vzore Žiliny zaviedli minulý rok aj v Trenčíne. Ako uvádza hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová, cyklobusy testovali v Žiline. „Chodili smerom na Kysuce a potom na Terchovú a malo to obrovský úspech,“ povedala.

A v sobotu 2. júna v Trenčíne odštartovala druhá sezóna cyklobusov. Jazdiť budú dva a rôznymi smermi, aby vyhoveli čo najväčšiemu počtu cyklistov.

Podľa skúseností, ktoré teraz máme a po dohode s Trenčianskym samosprávnym krajom sme sa rozhodli, že jednu linku smerom na Inovec necháme. Tieto spoje budú posunuté až do Bánoviec nad Bebravou. To znamená, že sme rozšírili možnosť pre cyklistov, kde sa môžu dostať týmto smerom. Druhý smer sme zvolili presne opačný, z Trenčína na Ilavu a potom do našich krásnych hôr až do Nitrianskeho Rudna,“ objasňuje generálny riaditeľ SAD Trenčín Juraj Popluhár.Cyklobusmi z Trenčína aj do Nitrianskeho Rudna Ako ho doplnila Strelcová, lokality vzdialenejšie od Trenčína budú teraz dostupnejšie pre ľudí, ktorí by sa sem nevybrali a nedostali na bicykli. „Teraz si môžete v Trenčíne sadnúť do autobusu a odviezť na Nitrianske Rudno a tam môžete pochodiť kopce v okolí.“

Lístok za bicykel stojí jedno euro a aby ste mali istotu, že vás autobus odvezie, môžete si ho kúpiť aj v predpredaji. Sezóna potrvá do 2. septembra. A to vždy počas víkendov.

Podľa Popluhára, nárast počtu cyklistov očakávajú cez prázdninovú sezónu.

Magdaléna Švančarková – internetová TV Trenčiansky terajšok