Deň detí namixoval množstvo zábavy

Deň detí namixoval množstvo zábavyPestrý mix zábavy, tanca, ale aj akrobacie pripravila trenčianska radnica pre deti. Mierové námestie a okolie ožilo množstvom aktivít a podujatí.

Program začali tanečníci, vystúpili miestne tanečné skupiny ako Gonies, Korzo, Aura, pokračoval aj naďalej vo svižnom tempe. až akrobáciou v podaní skupiny Born to trick.

Ukázali sme teda parkour a freerun čo je presun z bodu A do bodu B čo najrýchlejším, alebo najefektnejším, najkrajším spôsobom a toto budeme teraz deti učiť na workshope,“ povedal Denis Selliak, člen Born to Trick.

Akrobáciu, tentoraz cirkusovú predviedli klauni z cirkusu KUS na Farskej ulici,

Aká je a práca mestského policajta, ako mestská polícia používa výstražné znamenie, zvukové a svetelné, porozprávali deťom tí najpovolanejší. Deti si mohli vyskúšať ako funguje maják v prípade zákroku. Najviac ich zaujímalo, či nepriestrelné vesty sú naozaj nepriestrelné a či už po mestských strážnikoch niekto strieľal.

Zaujala ich aj práca záchranárov, ktorí predviedli ukážky poskytovania prvej pomoci, ako pomáhať, postupovať pri bezvedomí, pri zástave dýchania.

Nechýbala ani technika, policajné, hasičské a záchranárske vozidlá.

Svoj kútik si našli aj šikovné ručičky. A deti si mohli vyskúšať maľovanie netradičných materiálov.Deň detí namixoval množstvo zábavy Triky, ale aj kúzla s kartami priniesli deťom aj dvaja klauni v oblakoch.

Kto nesledoval vystúpenia, mohol sa zabaviť napríklad na lanovej dráhe pod mestskou vežou.

A ešte zaujímavosť na záver. Medzinárodný deň detí vznikol v roku 1925 v Ženeve. Cieľom bolo urobiť deťom radosť a poukázať na problémy týkajúce sa detí. Dnes ho oslavujú 1. júna vo viac ako dvadsiatich krajinách vo svete.

Magdaléna Švančarková – internetová TV Trenčiansky terajšok