Drony v škole

Drony v školeStredná odborná škola Pod Sokolicami v Trenčíne pripravila podujatie s názvom Drony v škole, určené pre žiakov základných škôl. Viac ako štyri stovky detí z Trenčína a okolia si v piatok 12. októbra pozreli drony priamo v akcii.

Deti mali možnosť vidieť ukážky lietania s dronmi, súťažiť a zahrať sa technické hry, ale aj zoznámiť sa s technickými novinkami a technológiami zo sveta dronov. Tie si pre ne pripravil pilot dronov, Michal Haulík. Takisto sa dozvedeli, čo všetko potrebujú, aby mohli s nimi lietať. Ale aj to, kde všade môžu byť užitočné. „Budúcnosť dronov je obrovská,“ myslí si Michal Haulík, certifikovaný pilot dronu. Podľa neho nájdu praktické využitie aj doručovacích službách. „Objednáte cez telefón pizzu a dron vám ju dovezie domov,“ vysvetľuje Haulík.

Cieľom podujatia bolo popularizovať technické odborné vzdelávanie u žiakov základných škôl. Ako skonštatoval riaditeľ SOŠ Pod Sokolicami Ľuboš Chochlík, chcú tieto deti už úplne v počiatku základných škôl, alebo v tom nižšom veku motivovať a povedať im, že drony budú tou správnou voľbou.Drony v školeNárodný ambasádor pre odborné vzdelávanie Jaroslav Baška dodáva, že stredné školy si musia budovať vzťah so žiakmi základných škôl pravidelne, každoročne rôznymi podujatiami a musia oslovovať aj rodičov detí.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok