Experti vyhodnotili trenčiansku pôrodnicu ako najlepšiu

Experti vyhodnotili trenčiansku pôrodnicu ako najlepšiuProjekt Sprievodca pôrodnicami má sa sebou už siedmy ročník. V hodnotení expertov skončila najlepšie pôrodnica v Trenčíne a získala certifikát kvality.

Pôrodnica v Trenčíne je kvalitná a bezpečná súčasne. Takže ocenenie je taká čerešnička na torte. Najdôležitejší je každodenný pocit, že robíte a vidíte, že to má zmysel,“ skonštatoval primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN Trenčín Peter Kaščák.

Experti hodnotili napríklad vybavenie pôrodnice, bonding- čiže to, či mamička môže po pôrode byť dve hodiny so svojím dieťatkom, ale aj podiel cisárskych rezov. V tomto ukazovateli sa Trenčín umiestnil na druhom mieste s najnižším podielom.

Primár pripomína, že ocenenie patrí všetkým. „Je to práca tímová. Smerovanie našich predchodcov k tej medicíne, k akej sme sa dopracovali, je to tu dlhodobo nastavené. A keď to robíte s láskou, zodpovedne a máte aj trochu šťastia, tak verím, že sa tie výsledky dostavia,“ dodal.Experti vyhodnotili trenčiansku pôrodnicu ako najlepšiu Pri hodnotení zohľadňovali nielen posudky expertov aj názory mamičiek. Sestričky ochotné, doktorky tiež, takže odporúčam.“

Úplne bez problémov, personál bol veľmi príjemný a ja som mala pôrod veľmi rýchly, takže nemám si na čo sťažovať.“

Magdaléna Švančarková- internetová televízia Trenčiansky terajšok