Gladiátori sa pripravujú na novú sezónu

Gladiátori sa pripravujú na novú sezónuTrenčianski Gladiátori vstupujú do novej sezóny. Mužstvo Európskej univerzitnej hokejovej ligy má veľké ambície. Začína s novým trénerom, ale aj zmenami na hráčskych postoch.

V poslednom ročníku klub nezaznamenal veľké úspechy, skončil až na desiatom mieste. Aj preto zmeny boli nutné. Nový trénerom je Branislav Jánoš, ktorý sa na spoluprácu teší. Prináša skúsenosti zo svojho pôsobenia ako asistenta trénera Dukly Trenčín, či z Dubnice nad Váhom. Od jeho pôsobenia si Gladiátori sľubujú lepšie umiestnenie. „Má bohaté skúsenosti či už hráčske, trénerské a aj táto zmena na tom trénerskom poste by nás mala nejakým spôsobom dostať na tie vyššie priečky v súťaži,“ očakáva športový riaditeľ Roman Moravec.

Mužstvo prestavali od základov, z pôvodnej zostavy zostávalo iba niekoľko hráčov. „Mančaft je zatiaľ veľmi dobre zložený, aj keď určite sa doplnia ešte nejaké mená,“ hovorí kapitán tímu Miroslav Habšuda. „Pár hráčov poznám, za ktorých som osobne loboval a chcel som ich do tímu, tak tí sú zatiaľ tu,“ dodal Jánoš.Gladiátori sa pripravujú na novú sezónuUniverzitná hokejová liga však nie je len o hokeji. Hráči sú napokon aj študenti. Zladiť obe veci je, podľa slov kapitána, niekedy náročné. „Každý keď si usporiada čas a každý vie, na čo sa má sústrediť. Všetko sa dá, keď sa chce,“ myslí si.

Od začiatku podporoval tento projekt, myslím si, že pre hráčov, ktorí končia v juniorskom veku a chcú ísť študovať, je to výborné,“ skonštatoval hokejista Branko Radivojevič.

Hokejisti majú čas na prípravu do októbra, kedy začína 6. ročník ligy.

Magdaléna Švančarková – internetová televízia Trenčiansky terajšok