Hokejový región treba vidieť

Náš kraj prezentovali ako hokejový región. A v zmysle prebiehajúcich majstrovstiev sveta nechýbali ani presné strely na bránku.

„Trenčiansky kraj a mesto Trenčín je historicky spojené s hokejom. Práve tu v miestnom hokejovom klube Dukla Trenčín odrástlo najviac tých slávnych hokejistov,“ vysvetlila spojenie hokeja a cestovného ruchu na výstave Region tour Eva Frývaldská z Krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región. „Ja by som chcel ozaj všetkých pozvať sem k nám a určite je tu čo vidieť,“ doplnil s úsmevom hokejista Branko Radivojevič. A ďalší skvelí hokejisti by mali pribudnúť. Spustenie regionálnej hokejovej akadémie je totiž doslova na spadnutie. „Začíname teda 1. septembrom. Jednak to podporila vláda finančnou čiastkou 3 milióny vznik tejto hokejovej akadémie. TSK dá  k tomu, teda má v rozpočte pripravených viac ako 4 milióny eur,“ zareagoval predseda TSK Jaroslav Baška. Príprava pilotného projektu hokejového regiónu trvá už dva roky.

„Súčasťou je transformácia hokejových klubov na organizácie 21. storočia. Keď máme špičkové fínske, švédske, tak takisto budeme mať aj značkové slovenské, ktoré sa budú v trenčianskom regióne starať o mládež. Potom je tu vzdelávacia časť, vzniká regionálna vzdelávacia platforma, ktorá bude pracovať so všetkými zložkami, ktoré mladých hokejistov budú vychovávať,“ objasnil prípravu iniciátor myšlienky hokejového regiónu Richard Pavlikovský. „Ja verím, že týmto celým sa to naštartuje opäť a Trenčín bude pre reprezentáciu, Duklu Trenčín alebo ja pre NHL hráčov,“ povedal hokejista Milan Bartovič. Hokejisti zareagovali aj na aktuálne výsledky reprezentácie v majstrovstvách sveta. „Ja si myslím, že každý fanúšik, čo to sleduje, je vidieť, že chlapci tam odovzdávajú maximum a máme tam mladých chlapcov, prísľub do budúcna,“ doplnil Bartovič. „Za predvedenú hru sa určite nemusíme hanbiť, za posledné roky je najlepšia akú sme mali,“ zareagoval Radivojevič.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok