Holanďanka pomáha už desiatky rokov a v Trenčíne sa cíti ako doma

Pred tridsiatimi rokmi prišla náhodou do kontaktu s rodinou zo Slovenska. A doslova vedela, že chce pomôcť. Odvtedy pomáha deťom a rodinám na Slovensku. Jej srdcovou záležitosťou je CSS DEMY v Trenčíne. Dobrodinka z Holandska prijala pozvanie na Úrad TSK.

„Keď som bola mladšia, chodila som dva, trikrát do roka sem. S autami a s veľa vecami,“ zareagovala Berthe de Bruyn z Holandska. „Myslím, že sa nedá vyčísliť ani finančne ani nijako inak ako pomáha, lebo to boli obrovské transporty, obrovské kamióny v priebehu roka. Kedy Bertuška pomáhala nielen DEMY, ale aj ostatným zariadeniam sociálnych služieb, napríklad trenčianskej nemocnici, myjavskej nemocnici, vozili sa sem postele, matrace, invalidné vozíky, chodítka,“ vymenoval len niekoľko charitatívnych úspechov riaditeľ CSS DEMY v Trenčíne Tibor Gavenda.

„Vždy som rada, keď môžem vidieť všetky moje deti. Nie som vydatá, nemám žiadne deti, manžela, nemala som času sa vydať, mám tu veľa detí,“ povedala Bertuška, ktorá sa v Trenčíne cíti ako doma. Stretnutia sú vždy emotívne a dobrodinka sa snaží pomáhať aj priamo rodinám, ktoré majú deti s handicapom. „Ona má úžasného obchodného ducha, ja som mal možnosť to zažiť, bol som v Holandsku niekoľkokrát a videl som. Chodí a pýta sa, viete mi nejako pomôcť. Získala si pre túto myšlienku aj ľudí okolo seba,“ vysvetlil Gavenda.

Magdaléna Švančarková- Trenčiansky terajšok