„Jilemák“ oslavuje 135 rokov

Od roku 1884 ako prvá učňovská škola v Trenčíne začala písať svoje dejiny s jediným cieľom pozdvihnúť remeslo na vyššiu úroveň. Známy „Jilemák“ tak oslavuje 135.te výročie.

Aj preto spojili praktické maturity študentov s potulkami časom. Nechýbali staré fotografie, tradičné jedlá, ale aj spomienky. „Touto formou by sme si radi zaspomínali na minulé časy, ale taktiež sme zobrazili časy moderné, kde všetci môžu vidieť modernú gastronómiu, ale aj takú, ktorá bola v minulosti. Máme pripravenú aj kroniku školy, máme tu niekoľko násteniek, kde môžu hostia  vidieť ako škola si v priebehu niekoľkých tých rokov prechádzala,“ objasnila tému praktických maturít, ktoré spojili s oslavami školy manažérka a študentka Simona Kopuncová.

Históriu školy rozdelili na štyri obdobia plné chutí, ale aj rôznych spôsobov odievania i líčenia. „Všetci to zobrali tak vážne. Prvýkrát sme tak spolupracovali dve triedy naraz a bolo to tu  tak prvýkrát takto vo veľkom. Naše tímy sme tiež zladili a snažili sme sa, aby všetci dobre vychádzali,“ dodala druhá manažérka Veronika Tehláriková.

Magdaléna Švančarková – Trenčiansky terajšok